Zemřel Bohuš Zoubek, který vedl Filharmonii Brno

  • 19. září 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Ve věku nedožitých 74 let včera zemřel Bohuš Zoubek. V letech 1997 až 2006 vedl Filharmonii Brno.

Studiem na brněnské konzervatoři a pak na Janáčkově akademii múzických umění se přiřadil k příslušníkům legendární brněnské hornové školy a po absolutoriu se stal členem Státní filharmonie Brno a v letech 1969 až 1988 v působil jako sólohornista.

Současně se uplatňoval jako komorní hráč ve Filharmonickém dechovém kvintetu (přejmenovaném později na Q Moravi). Na konzervatoři a na JAMU vychoval celou generaci vynikajících hráčů. V roce 1996 se stal jedním z hlavních iniciátorů Mezinárodní interpretační soutěže Brno (její pětiletý cyklus zahajuje vždy soutěž hornistů) a stálým členem soutěžního výboru.

V roce 1997 se do filharmonie vrátil jako ředitel.

Po celou dobu svého ředitelského působení se Bohuš Zoubek angažoval na realizaci neustále řešeného a neustále odkládaného projektu nového koncertního sálu. Byl členem Rady Českého rozhlasu a Asociace ředitelů orchestrálních těles.

Pohřeb se uskuteční v pondělí 25. září ve 12.30 v obřadní síni krematoria na Jihlavské ulici.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít