Přeskočit na obsah

Žebětínský hřbitov se rozšíří, přibude i kolumbárium

27. dubna 2022
Začátkem května začnou stavbaři pracovat na hřbitově v Žebětíně. Jejich úkolem bude rozšíření pohřebiště a stavba kolumbária i toalet.

„Občané Žebětína se na nás obrátili s žádostí o vybudování kolumbária na místním hřbitově. Jejich prosby jsme vyslyšeli a při přípravných pracích jsme se po dohodě se Správou hřbitovů města Brna rozhodli do projektu přidat i stavbu toalet a potřebné přípojky. Hřbitov se také rozšíří o urnové i kopané hroby, aby zde byl do budoucna dostatek hrobových míst,“ uvedl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran

Zhotovitelem projektu s názvem „Vybudování WC a kolumbária na pohřebišti v Brně-Žebětíně“ bude společnost JIRMAL, která začne s pracemi v pondělí 2. května. Na realizaci projektu má 130 dní. „Nové kolumbárium bude mít 378 oken. Celkové náklady ve výši 15,5 milionu korun včetně DPH budou hrazeny z rozpočtu města Brna,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík

Rozloha žebětínského hřbitova je nyní 11 504 m?. Nachází se zde 1 857 hrobů. V rámci projektu bude vybudováno 36 míst pro urnové hroby. 

Provoz hřbitova bude omezen jen v minimálním rozsahu. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.