Přeskočit na obsah

Žebětínský hřbitov se rozšíří, přibude i kolumbárium

27. dubna 2022

Začátkem května začnou stavbaři pracovat na hřbitově v Žebětíně. Jejich úkolem bude rozšíření pohřebiště a stavba kolumbária i toalet.

„Občané Žebětína se na nás obrátili s žádostí o vybudování kolumbária na místním hřbitově. Jejich prosby jsme vyslyšeli a při přípravných pracích jsme se po dohodě se Správou hřbitovů města Brna rozhodli do projektu přidat i stavbu toalet a potřebné přípojky. Hřbitov se také rozšíří o urnové i kopané hroby, aby zde byl do budoucna dostatek hrobových míst,“ uvedl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran

Zhotovitelem projektu s názvem „Vybudování WC a kolumbária na pohřebišti v Brně-Žebětíně“ bude společnost JIRMAL, která začne s pracemi v pondělí 2. května. Na realizaci projektu má 130 dní. „Nové kolumbárium bude mít 378 oken. Celkové náklady ve výši 15,5 milionu korun včetně DPH budou hrazeny z rozpočtu města Brna,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík

Rozloha žebětínského hřbitova je nyní 11 504 m?. Nachází se zde 1 857 hrobů. V rámci projektu bude vybudováno 36 míst pro urnové hroby. 

Provoz hřbitova bude omezen jen v minimálním rozsahu. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.