Přeskočit na obsah

Žebětínský hřbitov se rozšíří o nová kolumbária. Zvýší se i komfort pro návštěvníky

17. února 2021
Město si nechalo vypracovat investiční záměr na vybudování toalet a kolumbárií na žebětínském hřbitově. Projekt, díky kterému vznikne i prostor k posezení a odpočinku, dnes schválili radní.

„Rádi bychom rozšířili možnosti pohřbívání na žebětínském hřbitově. Zároveň chceme zvýšit komfort pro návštěvníky. Proto jsme si nechali zpracovat investiční záměr na vybudování kolumbárií a nových toalet. Samotná investice bude rozdělená na dvě části. První bude stavba nových toalet, z nichž budou jedny bezbariérové. K tomu zde stavbaři postaví i dřevěný přístřešek s posezením. Druhou částí je stavba kolumbárií, která budou typově stejná jako na Ústředním hřbitově. Jejich celková délka bude přibližně 65 metrů s počtem cca 324 míst,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí budovy toalet bude také úklidová místnost, skladovací prostory a šatna pro zaměstnance hřbitova. Co se týče kolumbárií, počítá projekt s jejich možným budoucím rozšířením.

Předpokladem investice je i oprava chodníků a cest i zahradnické práce. „Celkově by měly veškeré práce stát 11,8 milionu korun. Počítáme s tím, že v letošním roce bude vypracována projektová dokumentace, se stavbou by se mohlo začít příští rok,“ dodal Petr Hladík.

Péče o hřbitov je svěřena Správě hřbitovů města Brna. Ta bude provozovat i nové WC. Na jejich údržbě
a úklidu by se měla podílet městská část Brno-Žebětín.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.