Přeskočit na obsah

Žebětín čeká rekonstrukce požární zbrojnice

29. září 2021

Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna vzít na vědomí rozhodnutí Ministerstva vnitra o poskytnutí dotace v rámci programu Dotace pro jednotky SDH obcí pro rok 2021 na projekt „Rekonstrukce požární zbrojnice Brno-Žebětín“ a souhlasit s podmínkami rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Projektu „Rekonstrukce požární zbrojnice Brno-Žebětín“ byla přiznána „Dotace pro jednotky SDH obcí“ ve výši 4,5 mil Kč vyhlášená Ministerstvem vnitra skrze Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a současně dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši 3 mil. Kč.

„Součástí rekonstrukce hasičské zbrojnice bude přístavba a dostavba stávajícího objektu a také nové rozvody inženýrských sítí. Nově bude budova dvoupodlažní se sedlovou střechou, její součástí bude i garáž pro požární auto a zázemí pro techniku, dále i hygienické místnosti, šatna, garáže, ubytovací kapacity, kanceláře nebo také posilovna a dílna,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

„Naše městská část se zavázala ke spoluúčasti ve výši 2 mil. Kč. Na naše dobrovolné hasiče jsme pyšní, protože odvádí skvělou práci a můžeme se na ně spolehnout. Nová zbrojnice jim pomůže v jejich činnosti efektivně pokračovat,“ řekl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran.

Město Brno podpoří projekt 23 miliony. Realizace je předpokládána v letech 2021 a 2022.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.