Přeskočit na obsah

Žebětín čeká rekonstrukce požární zbrojnice

29. září 2021
Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna vzít na vědomí rozhodnutí Ministerstva vnitra o poskytnutí dotace v rámci programu Dotace pro jednotky SDH obcí pro rok 2021 na projekt „Rekonstrukce požární zbrojnice Brno-Žebětín“ a souhlasit s podmínkami rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Projektu „Rekonstrukce požární zbrojnice Brno-Žebětín“ byla přiznána „Dotace pro jednotky SDH obcí“ ve výši 4,5 mil Kč vyhlášená Ministerstvem vnitra skrze Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a současně dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši 3 mil. Kč.

„Součástí rekonstrukce hasičské zbrojnice bude přístavba a dostavba stávajícího objektu a také nové rozvody inženýrských sítí. Nově bude budova dvoupodlažní se sedlovou střechou, její součástí bude i garáž pro požární auto a zázemí pro techniku, dále i hygienické místnosti, šatna, garáže, ubytovací kapacity, kanceláře nebo také posilovna a dílna,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

„Naše městská část se zavázala ke spoluúčasti ve výši 2 mil. Kč. Na naše dobrovolné hasiče jsme pyšní, protože odvádí skvělou práci a můžeme se na ně spolehnout. Nová zbrojnice jim pomůže v jejich činnosti efektivně pokračovat,“ řekl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran.

Město Brno podpoří projekt 23 miliony. Realizace je předpokládána v letech 2021 a 2022.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.