Zbrojovka se večer představí na náměstí Svobody. V pátek ji čeká Baník

  • 26. července 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou týdenní soustředění v rakouském Kaprunu a před sebou start v nejvyšší soutěži. V pátek se od 18 hodin střetnou na domácím hřišti s Ostravou.

Ještě dnes je však od 17 do 21 hodin připravena pro fanoušky akce s názvem Zbrojovák na Svoboďáku, při které spolu s autogramiádou hráčů budou představeny dresy pro nadcházející sezónu.

„Po pěti letech skončil v týmu kapitán Pavel Zavadil a odešel útočník Jakub Řezníček. Místo nich přišli záložníci Tomáš Pilík z Příbrami a Miloš Kratochvíl z Plzně a útočník Francis Koné ze Slovácka,“ uvedl Martin Lísal, mluvčí Zbrojovky.

Pro nadcházející ligovou sezónu má tým pět zahraničních fotbalistů, z nichž tři pocházejí ze vzdálených zemí. Koné z Pobřeží slonoviny, reprezentuje však Togo a dva roky hrál za Slovácko.  Dále nigerijského záložníka Musefiu Ashiru a na zkoušce pak uspěl křídelník Alvin Fortes, jenž vlastní kapverdský pas.

Po fotbalistech klubu se požaduje studium češtiny. Podle vyjádření trenéra Svatopluka Habance minimálně dvakrát týdně budou chodit na doučování. „Potřebujeme, aby komunikovali. V zahraniční to tak funguje, nemůžeme jim neustále překládat pokyny. Hráči musí chtít hlavně sami," zdůraznil.

Celou soupisku týmu najdete zde.

Zbrojovka skončila v loňském ročníku 12.

Před prvním zápasem proti Baníku bude u fotbalového stadionu na Srbské od 16 hodin připravena zóna pro fanoušky, kde mohou vyhrát i zajímavé ceny.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít