Přeskočit na obsah

Zbouraný dům na Bedřichovické nahradí dvě nové budovy s byty pro seniory

29. listopadu 2021

Čtrnáct bytů, společenská místnost i zahrada vybízející k setkávání – to vše nabídne už zhruba za rok nový bytový dům na Bedřichovické 19. Dnes proběhlo slavnostní zahájení stavby, kterou pro město realizuje sdružení společností „DPS Bedřichovická – FIRESTA + DIRS“.

„O městské seniorské byty s pečovatelskou službou a sníženým nájemným je velký zájem, a i když jsme jich za poslední rok a půl zkolaudovali přes 120 úplně nových, stále je další masivní výstavba naší prioritou. Proto rychle pokračujeme ve stavbě dalších a v nejbližších letech bychom chtěli dokončit řadu novostaveb se zhruba 200 seniorskými byty. Některé lokality ještě projektujeme, jinde už stavíme. A dneškem startujeme výstavbu dostupných bytů pro seniory ve Slatině. Několik bytů je zde koncipováno bezbariérově, součástí jednoho z objektů bude společenská místnost, pro setkávání a trávení volného času poslouží také společné atrium se zahradou. Zájemci už nyní mohou podávat žádosti na bytový odbor MMB,“ uvedl náměstek pro bydlení Jiří Oliva. 

Stavba vznikne na volném pozemku, kde dříve stával bytový dům Bedřichovická 19. Skládat se bude ze dvou objektů – v jednom bude 8 menších jedno- a dvoupokojových bytů, z nichž bude polovina upravitelná bezbariérově, společenská místnost a ještě jeden nebytový prostor, druhý dům bude tvořit 6 dvoupokojových bytů.

Dům staví sdružení „DPS Bedřichovická – FIRESTA + DIRS“, které ve výběrovém řízení podalo nejvýhodnější nabídku. Za výstavbu město zaplatí 40 814 000,00 Kč bez DPH. Hotovo by mělo být nejpozději do 11 měsíců od předání staveniště, to je koncem října 2022.

Vizualizace: ZEBRONA, s. r. o. (zhotovitel projektové dokumentace)

 

Mgr. Radka Loukotová

Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 471

mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.