Závody MotoGP: Abraham dojel na 13. bodované příčce - Tiskový servis

Závody MotoGP: Abraham dojel na 13. bodované příčce

• 06. srpna 2017
  • 2 minuty čtení

(gak) /AKTUALIZOVÁNO/ – Oproti včerejšímu dni, kdy na Masarykově okruhu svítilo slunce, přivítal dnes návštěvníky déšť. Doprava k okruhu během nájezdu fanoušků nebyla ani kvůli počasí nijak komplikovaná. Déšť potrápil spíše závodníky na trati.

Jako první v ostrém závodě v neděli odstartovala kategorie Moto3 s českým zástupcem Jakubem Kornfeilem. Ten ze startovní pozice na 24. místě dokázal zlepšit svůj výkon a do cíle dorazit na nebodované dvacáté pozici. Kategorii ovládl Joan Mir, těsně za ním dojel Romano FENATI a trojici uzavřel Španěl Aaron Canet. Všichni tři jezdci jezdí na strojích Honda.

O poznání napínavější byl závod kategorie Moto2, kde na divokou kartu startoval i Karel Hanika. Po úvodních kolech musel být závod červenou vlajkou přerušen kvůli dešti. Jezdci poté nastoupili k dalšímu startu, který příliš nesedl prvnímu Mattia Pasinimu, který v zatáčce havaroval. Na prvním místě tak poprvé dorazil Thomas Lüthi, za ním Alex Marquez a na třetím místě Miguel Oliveira.

V královské kubatuře nezopakoval Brit Cal Crutchlow své loňské překvapivé vítězství a skončil na pátém místě. Těsně před ním dojel Ital Rossi. Toho předehnal jeho stájový kolega Maverick Viňales. Vítěznou trojici doplnil Dani Pedrosa a triumfoval Marc Maquez na Hondě. Čech Karel Abraham dojel na bodovaném 13. místě.

Nyní se návštěvníci pomalu rozjíždějí od okruhu. Řidiči tak musí počítat s hustou dopravou a případným zdržením, především pak na dálnici D1 v okolí Brna.

V neděli parkovalo v okolí okruhu 10 811 osobních aut, 3 049 motocyklů, 50 autobusů a 234 karavanů.