Přeskočit na obsah

Zastupitelstvo schválilo řadu opatření pro oživení života ve městě. Podpořilo i MotoGP a sportovce

17. června 2020 2 minuty čtení
(fpo) – Na červnovém zasedání projednali zastupitelé 196 bodů. Zabývali se zejména způsoby, jak rozběhnout život ve městě po uvolnění protipandemických opatření. Přijali například novou protialkoholní vyhlášku, dočasně zrušili místní poplatek z pobytu a poslali peníze kulturním organizacím.

Nová protialkoholní vyhláška zpřesňuje změny, které v ní proběhly před měsícem. Konzumace alkoholu na nově povolených prostranstvích bude limitována časem, na vybraných náměstích to bude možné do půlnoci a v daných parcích do 22 hodin. Nová vyhláška pomůže i pořadatelům akcí. Více se dočtete v tiskové zprávě.

Zastupitelé potvrdili také poskytnutí úlevy z místního poplatku z pobytu, což pomůže provozovatelům ubytovacích služeb, a podpořili projekt Kontakt-Kontrakt ve výši 2 milionů korun. Řada kulturních organizací dostala finanční injekci.

Na program se také dostalo téma MotoGP a financování jeho letošního a příštího ročníku. Město na pořádání těchto ročníků pošle maximálně 60 milionů korun.

Na své si přišli i další sportovci. Na podporu mládežnického sportu putuje více než 58 milionů korun a dalších 9 milionů směřuje formou dotace na investice a opravy sportovišť v majetku sportovních klubů.

Zastupitelé souhlasili s úpravou pravidel pronájmů městských bytů. Drobnější opravy si nově nájemníci budou moci zařídit sami. Více v tiskové zprávě.

Ve městě vzniknou nové náměstí a ulice. Piazzetta před budoucím Janáčkovým kulturním centrem se pojmenuje podle Ludvíka Kundery, prvního rektora Janáčkovy akademie múzických umění. Prodloužení stávající ulice v Líšni ponese název Houbařská.

Materiály projednané na včerejším zasedání Zastupitelstva města Brna najdete na webu města.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.