Zastupitelstvo schválilo řadu opatření pro oživení života ve městě. Podpořilo i MotoGP a sportovce

  • 17. června 2020
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Na červnovém zasedání projednali zastupitelé 196 bodů. Zabývali se zejména způsoby, jak rozběhnout život ve městě po uvolnění protipandemických opatření. Přijali například novou protialkoholní vyhlášku, dočasně zrušili místní poplatek z pobytu a poslali peníze kulturním organizacím.

Nová protialkoholní vyhláška zpřesňuje změny, které v ní proběhly před měsícem. Konzumace alkoholu na nově povolených prostranstvích bude limitována časem, na vybraných náměstích to bude možné do půlnoci a v daných parcích do 22 hodin. Nová vyhláška pomůže i pořadatelům akcí. Více se dočtete v tiskové zprávě.

Zastupitelé potvrdili také poskytnutí úlevy z místního poplatku z pobytu, což pomůže provozovatelům ubytovacích služeb, a podpořili projekt Kontakt-Kontrakt ve výši 2 milionů korun. Řada kulturních organizací dostala finanční injekci.

Na program se také dostalo téma MotoGP a financování jeho letošního a příštího ročníku. Město na pořádání těchto ročníků pošle maximálně 60 milionů korun.

Na své si přišli i další sportovci. Na podporu mládežnického sportu putuje více než 58 milionů korun a dalších 9 milionů směřuje formou dotace na investice a opravy sportovišť v majetku sportovních klubů.

Zastupitelé souhlasili s úpravou pravidel pronájmů městských bytů. Drobnější opravy si nově nájemníci budou moci zařídit sami. Více v tiskové zprávě.

Ve městě vzniknou nové náměstí a ulice. Piazzetta před budoucím Janáčkovým kulturním centrem se pojmenuje podle Ludvíka Kundery, prvního rektora Janáčkovy akademie múzických umění. Prodloužení stávající ulice v Líšni ponese název Houbařská.

Materiály projednané na včerejším zasedání Zastupitelstva města Brna najdete na webu města.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít