Zastupitelé začátkem října projednají nákup akcií Technologického parku

  • 26. září 2019
  • 2 minuty čtení
(zug) - Město Brno obdrželo od společnosti P&O Netherlands B. V. nabídku prodeje akcií Technologického parku Brno, a to za stejných podmínek jako původně pro Jihomoravský kraj. Ten jednal o odkupu akcií za 21,5 milionu eur v září.

„Nabídka společnosti P&O Netherlands je časově omezená do 5. listopadu letošního roku. Do této doby se společnost zavázala neprodat akcie jinému zájemci. Rada města Brna dnes vzala dopis s nabídkou na vědomí a doporučila Zastupitelstvu města Brna souhlasit se záměrem nabytí akcií. Zastupitelé tuto záležitost projednají na svém nejbližším zasedání 1. října,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

Možný nákup poloviny akcií Technologického parku Brno v hodnotě 21,5 milionu eur (cca 550 milionů korun)  byl nejočekávanějším bodem zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje 19. září. Po více než dvouhodinové diskusi členové krajského zastupitelstva nákup akcií zamítli. 

„Já osobně považuji za nešťastné, že zastupitelstvo kraje nenašlo dostatek odvahy k tak zásadnímu a vizionářskému kroku. Dobrou zprávou pro mě je, že hlavním argumentem pro toto negativní rozhodnutí byl avizovaný zájem města Brna koupit tento akciový podíl. Z mého pohledu by tento výsledek byl druhým nejlepším řešením. Budu tedy držet palce městu Brnu, aby se tento příslib naplnil,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Vitula. 

Technologický park Brno je firma, která v Králově Poli pronajímá kanceláře o rozloze 60 tisíc metrů čtverečních inovativním firmám a výzkumným institucím a existuje přes 20 let. Polovinu akcií od začátku vlastní Brno a Vysoké učení technické, druhá polovina patří firmě P&O, která je chce delší dobu prodat. K dispozici má firma ještě 60 tisíc metrů čtverečních pro stavbu kanceláří a dalších 60 tisíc metrů má sloužit podle územního plánu pro bydlení.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít