Přeskočit na obsah

Zastupitelé vydali dílčí změny územního plánu a regulačního plánu městské památkové rezervace

08. prosince 2020

Brněnští zastupitelé na svém dnešním zasedání projednali a následně vydali několik změn regulačního plánu městské památkové rezervace a dvě změny územního plánu.

 „Podobně jako u souboru změn územního plánu jsme vybrali takzvané nekonfliktní změny regulačního plánu městské památkové rezervace, které jsme schopni vydat co nejrychleji, aby se nedostávaly do konfliktu s novým územním plánem. Jedná se o změny menšího charakteru, o které historicky žádala buď samospráva, nebo majitelé dotčených domů, a to s jasnými požadavky na řešení a bez nutnosti zajištění dalších podkladů,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Změny regulačního plánu městské památkové rezervace se týkají lokalit: Pellicova 6 (doplnění vyznačení objektu fary); ulice Minoritská, Orlí (změna funkčního využití v areálu Konventu minoritů a Divadla na Orlí); ulice Benešova (stabilizace stávajícího kiosku); Koliště, Milady Horákové s pokračováním do tř. Kpt. Jaroše (zrušení lávky); Šilingrovo náměstí (změna funkčního využití dle skutečného stavu a zrušení podzemních garáží v místním hotelu); Kobližná 10 (změna funkčního využití objektu bývalého SOU); Pekařská a Anenská (návrh funkčního využití a prostorového uspořádání s využitím výsledků urbanisticko-architektonické soutěže); Dominikánská 9–17 a Starobrněnská 16, 18 (změna funkčního využití dle skutečného stavu).

„Pro veřejnost bude zřejmě nejzajímavější proměna proluky na nároží ulice Milady Horákové a Koliště, kde jsme vypustili z regulačního plánu podmínku problematického mostu přes ulici Milady Horákově na Třídu kapitána Jaroše a upravili uliční frontu tak, aby zde mohl nyní vzniknout polyfunkční objekt navazující vhodně na stávající zástavbu. Druhá zásadní změna se týká opuštěného pozemku na křížení ulic Anenská a Pekařská, kde stávala kdysi socha „Čápa“. Po dohodě s městskou částí Brno-střed a Ministerstvem kultury ČR by zde mělo vzniknout kvalitní, urbanisticky citlivé nároží. Díky ní bude tato plocha prostupná s menším nádvořím a bude určena pro bydlení,“ doplnil Filip Chvátal.

Vizualizace plánované výstavby na křížení ulic Anenská a Pekařská (zdroj: IMOS development).

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.