Přeskočit na obsah

Zastupitelé vrátili nový územní plán k dopracování. Dále projednali více než 200 bodů

22. června 2022 2 minuty čtení
(fpo) – Hlavním tématem červnového zasedání zastupitelů bylo projednání nového územního plánu. Po několikahodinové debatě jej vrátili pořizovateli k dopracování. V dalších bodech schválili dotace na podporu mládežnického sportu, vyhlášku o nočním klidu nebo smlouvy o spolupráci s investory.

Nový územní plán byl stěžejním tématem, které zastupitelé projednávali několik hodin. Po rozpravě byl dokument vrácen k dopracování, a to na základě šesti schválených pokynů. Ty se týkají například zpřesnění a doplnění regulace zástavby ve stabilizovaných plochách (především ve vnitroblocích) nebo rozčlenění typů ploch s rozdílným způsobem využití PLOCHY BYDLENÍ, a to na plochy vymezené pro individuální (v rodinných domech) a hromadné bydlení (v bytových domech). V platnosti zůstává stávající územní plán.

V rámci programu na podporu mládežnického sportu pro období 2022/2023 bude 172 žádajícím spolkům rozděleno 106 milionů korun. Poskytnutí neinvestičních dotací těmto subjektům zastupitelstvo posvětilo v návaznosti na rozhodnutí radních, o kterém jsme psali v této tiskové zprávě.

Brno se chce ucházet o titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028. Podání přihlášky pro první kolo evropské soutěže oficiálně schválili zastupitelé. Podrobněji je téma popsáno v následujícím textu.

Město pokračuje ve spolupráci s developery na budování nezbytné infrastruktury. Schváleny byly dvě smlouvy, které se týkají projektů v oblastech Trnitá a Nová Zbrojovka.

Pravidla pronájmu obecních bytů doznala změn. Konkrétně se týkají startovacího bydlení. Namísto nynějšího limitu 35 let se do něj nově mohou hlásit lidé až do 40. Tématu se věnujeme v této zprávě na webu města.

Zastupitelé schválili znění obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. V příloze tohoto dokumentu jsou uvedeny akce, které se smějí konat i po 22. hodině.

Veškeré materiály, které Zastupitelstvo města Brna projednalo, najdete v následujícím odkaze: https://www.brno.cz/sprava-mesta/volene-organy-mesta/zastupitelstvo-mesta-brna/materialy-k-jednani-na-zmb/

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.