Přeskočit na obsah

Zastupitelé vrátili nový územní plán k dopracování. Dále projednali více než 200 bodů

22. června 2022 2 minuty čtení
(fpo) – Hlavním tématem červnového zasedání zastupitelů bylo projednání nového územního plánu. Po několikahodinové debatě jej vrátili pořizovateli k dopracování. V dalších bodech schválili dotace na podporu mládežnického sportu, vyhlášku o nočním klidu nebo smlouvy o spolupráci s investory.

Nový územní plán byl stěžejním tématem, které zastupitelé projednávali několik hodin. Po rozpravě byl dokument vrácen k dopracování, a to na základě šesti schválených pokynů. Ty se týkají například zpřesnění a doplnění regulace zástavby ve stabilizovaných plochách (především ve vnitroblocích) nebo rozčlenění typů ploch s rozdílným způsobem využití PLOCHY BYDLENÍ, a to na plochy vymezené pro individuální (v rodinných domech) a hromadné bydlení (v bytových domech). V platnosti zůstává stávající územní plán.

V rámci programu na podporu mládežnického sportu pro období 2022/2023 bude 172 žádajícím spolkům rozděleno 106 milionů korun. Poskytnutí neinvestičních dotací těmto subjektům zastupitelstvo posvětilo v návaznosti na rozhodnutí radních, o kterém jsme psali v této tiskové zprávě.

Brno se chce ucházet o titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028. Podání přihlášky pro první kolo evropské soutěže oficiálně schválili zastupitelé. Podrobněji je téma popsáno v následujícím textu.

Město pokračuje ve spolupráci s developery na budování nezbytné infrastruktury. Schváleny byly dvě smlouvy, které se týkají projektů v oblastech Trnitá a Nová Zbrojovka.

Pravidla pronájmu obecních bytů doznala změn. Konkrétně se týkají startovacího bydlení. Namísto nynějšího limitu 35 let se do něj nově mohou hlásit lidé až do 40. Tématu se věnujeme v této zprávě na webu města.

Zastupitelé schválili znění obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. V příloze tohoto dokumentu jsou uvedeny akce, které se smějí konat i po 22. hodině.

Veškeré materiály, které Zastupitelstvo města Brna projednalo, najdete v následujícím odkaze: https://www.brno.cz/sprava-mesta/volene-organy-mesta/zastupitelstvo-mesta-brna/materialy-k-jednani-na-zmb/

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Víkend otevřených zahrad. Foto: Lipka
Víkend nabídne zářící ohňostroje i meditaci v zahradách

Než se v sobotu rozzáří nebe nad Prýglem prvním ohňostrojem Ignis Brunensis, stihnete toho v Brně hodně. Vyrazte třeba na představení Freš manéže, festivalu mladého cirkusu. Brnohraní zase svolává milovníky deskovek a karetních her do Lužánek. Klid i poznání najdete v zeleni Otevřených zahrad.

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.