Zastupitelé schválili změny územního plánu nebo peníze na opravy škol

  • 10. listopadu 2020
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Listopadové zasedání zastupitelstva proběhlo opět ve zvláštním režimu, aby byla dodržena vládní protiepidemická opatření. Možnost distanční účasti na jednání využili čtyři zastupitelé. Projednáno bylo více než 150 bodů.

Město Brno bude moci čerpat v příštím roce úvěr ve výši 2 miliard korun, a to od dvou bankovních ústavů. Peníze budou určeny především na zajištění naplánovaných investičních akcí. Více informací zde.

Pro příští rok schválili zastupitelé finanční podporu 24 městským částem, a to v celkové výši 211 milionů korun. Finanční prostředky budou městským částem vždy odeslány až po předložení smluvní dokumentace k jednotlivým stavebním akcím. Podrobnosti jsou uvedeny v tiskové zprávě.

Bývalý zanedbaný areál Zbrojovky se může v budoucnu proměnit v živou čtvrť. Umožní to změna územního plánu, kterou dnes vydalo zastupitelstvo. Soukromí investoři v intenzivní spolupráci s městem mají v plánu celou lokalitu revitalizovat a postavit zde novou městskou čtvrť včetně nového nábřeží nebo základní školy. Další zajímavosti najdete v odkazu.

Dva projekty na výsadbu zeleně a jeden na stavbu přírodní zahrady získaly dotace. Zastupitelé schválili podmínky jejich poskytnutí. Díky tomu dojde k revitalizaci zeleně v sídlišti v Černovicích, k úpravě a dosadbě rostlin v Žabovřeskách na ulici Chládkově a k vybudování přírodní zahrady v areálu mateřské školy Veslařská. Detaily jsou popsány ve zprávě z minulého týdne.

Veškeré materiály, které projednalo Zastupitelstvo města Brna, jsou zveřejněny na webu města.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít