Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili podporu CS EXPO Brno 2018 a sportovišť

25. července 2017 2 minuty čtení
(ik) – Podporu projektu CS EXPO Brno 2018 a investiční dotace pro městskou společnost STAREZ-SPORT schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání.

Výstava s pracovním názvem CS EXPO 2018 se má především konat v areálu brněnského výstaviště, které v příštím roce oslaví 90 let od svého založení. Má připomenout 100. výročí založení Československé republiky.

Významná akce však závisí také na projednání a podpoře české a slovenské vlády. Předpokládaný rozpočet je 150 milionů korun. Brno se bude na spolufinancování podílet maximálně do výše 50 milionů korun.

Pro veřejnost vznikne další sportoviště v areálu za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané. Travnatý koberec od Asociace malého fotbalu ČR získal STAREZ-SPORT. Zastupitelé dnes schválili dotaci1,8 milionu korun na dovybavení areálu, které budou sloužit konkrétně na vybudování tribuny pro 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další jeho zabezpečení. Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnu přesunout i do Pisárek do areálu Koupaliště Riviéra, pokud za Lužánkami začne výstava hokejového stadionu.

Na podzim má začít oprava koupaliště na Riviéře, které spravuje STAREZ-SPORT. Předpokládaná cena je 214 milionů korun. Přesnější částka bude známá po výběrovém řízení. Ze tří bazénů prosakuje značné množství vody. Mají být nově pokryty nerezovou vanou. Areál má být také doplněný o další prvky pro relaxaci. Ve slunečných dnech navštěvuje koupaliště až 4 000 návštěvníků.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.