Zastupitelé schválili podporu CS EXPO Brno 2018 a sportovišť - Tiskový servis

Zastupitelé schválili podporu CS EXPO Brno 2018 a sportovišť

  • 25. července 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Podporu projektu CS EXPO Brno 2018 a investiční dotace pro městskou společnost STAREZ-SPORT schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání.

Výstava s pracovním názvem CS EXPO 2018 se má především konat v areálu brněnského výstaviště, které v příštím roce oslaví 90 let od svého založení. Má připomenout 100. výročí založení Československé republiky.

Významná akce však závisí také na projednání a podpoře české a slovenské vlády. Předpokládaný rozpočet je 150 milionů korun. Brno se bude na spolufinancování podílet maximálně do výše 50 milionů korun.

Pro veřejnost vznikne další sportoviště v areálu za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané. Travnatý koberec od Asociace malého fotbalu ČR získal STAREZ-SPORT. Zastupitelé dnes schválili dotaci1,8 milionu korun na dovybavení areálu, které budou sloužit konkrétně na vybudování tribuny pro 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další jeho zabezpečení. Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnu přesunout i do Pisárek do areálu Koupaliště Riviéra, pokud za Lužánkami začne výstava hokejového stadionu.

Na podzim má začít oprava koupaliště na Riviéře, které spravuje STAREZ-SPORT. Předpokládaná cena je 214 milionů korun. Přesnější částka bude známá po výběrovém řízení. Ze tří bazénů prosakuje značné množství vody. Mají být nově pokryty nerezovou vanou. Areál má být také doplněný o další prvky pro relaxaci. Ve slunečných dnech navštěvuje koupaliště až 4 000 návštěvníků.

Další články z rubriky