Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili podporu bydlení, novou magistrátní budovu i workoutové hřiště pro handicapované

19. června 2018 2 minuty čtení
(fpo) – Novou zeleň pro vnitrobloky, tribunu pro klub FC Svratka Brno, provoz Senior pointu na Mendlově náměstí nebo workoutové hřiště pro handicapované. Brněnští zastupitelé dnes souhlasili s poskytnutím peněz na tyto akce a projekty. Schválili také Strategii bydlení města Brna na roky 2018–2030 a záměr odkupu společnosti, která vlastní projekt a pozemky potřebné pro stavbu takzvaného CD Paláce na Benešově ulici, zázemí pro všechny městské úředníky.

Město chce podpořit výstavbu bytů. Strategie bydlení na dalších 12 let ukazuje, jakým směrem by se mělo ubírat. Hlavním cílem je zpřístupnit možnosti bydlení více lidem. Proto také Brno plánuje zajistit bydlení i pro obyvatele se specifickými potřebami. Počítá se i s přípravou lokalit v rámci různých částí města, kde by se mohlo začít v blízké době stavět.

Nová magistrátní budova, takzvaný CD Palác, by měla v budoucnu stát na Benešově ulici. Lidé by tak nemuseli při vyřizování úředních záležitostí cestovat mezi více než patnácti nynějšími pracovišti magistrátu a vše by našli na jednom místě. Zastupitelé dnes schválili záměr odkupu společnosti, která vlastní pozemky a projekt potřebné pro stavbu nové budovy. Součástí plánu na stavbu nového sídla je i prodej stávajících budov, díky čemuž se pokryje část nákladů. Prodávat se nebude Nová radnice se všemi jejími historickými sály.

Handicapovaní sportovci si brzy zacvičí na novém workoutovém hřišti ve sportovním areálu Hroch. Na jeho výstavbu zastupitelé schválili dotaci ve výši 990 tisíc korun. Nové hřiště doplní již fungující bezbariérový areál.
Díky další dotaci se zlepší komfort pro fanoušky FC Svratka Brno. V areálu klubu vyroste nová tribuna pro 200 diváků. Město na stavbu přispěje částkou 3,55 milionu Kč.

Zastupitelé také podpoří Senior point na Mendlově náměstí. Příspěvek ve výši 200 tisíc Kč pomůže tomuto centru fungovat v letošním roce. To nabízí činnosti a služby pro rodiny a seniory, které zlepšují kvalitu jejich života. Díky tomu se klienti zapojují do aktivního života a udržují kontakty s ostatními lidmi.

První dvě žádosti uspěly v dotačním titulu na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích. Celkově obdrží 198 049 Kč. Výzva byla odstartována na začátku dubna a žádosti mohou Brňané podávat až do 29. června 2018. Projekty mohou získat maximální podporu ve výši 100 tisíc Kč.

Mohlo by vás dále zajímat

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.

Adam Ondra a jeho volný přelez Macochy. Foto: © Adam Ondra, autor: Petr Chodura
Triumfy brněnského sportu v roce 2022

Sport je plný emocí. Někdy přináší triumfální výhry, jindy kruté prohry. Z těch prvních se ale Brňané loni naštěstí radovali mnohem častěji. Na které úspěchy roku 2022 budou dějiny brněnského sportu ještě dlouhá léta vzpomínat? Pojďme si je v teple a u šálku horké čokolády společně připomenout.

Sune Frederiksen. Foto: Zdeněk Kolařík
Sune Frederiksen: Na mistrovství světa bude mít šanci každý

Český reprezentační trenér a cizinec. Pražák a hráč Brna. Sune Frederiksen je mužem zajímavých kontrastů, ale jedna věc je neoddiskutovatelná – v srdci je především hráč a nadšený milovník curlingu. Loni si v roli kouče připsal už jeden zajímavý triumf, když jeho svěřenci vyhráli mistrovství světa skupiny B, a v březnu zamíří na šampionát elit do Vancouveru.

Už od podzimu 2021 si lidé na jižní Moravě mohli prohlédnout zmenšeninu exponátu, který se pak v březnu představil návštěvníkům Všeobecné světové výstavy Expo v Dubaji. Prezentace v českém pavilonu se speciální průchozí projekční stěnou imitující vlákna DNA a mikrosvět přiblížila Gregora Johanna Mendela a jeho přínos světu. A také zvala diváky do jeho působiště, kde byly položeny základy genetiky  do Brna. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno
Komiks, stezka, seriál i skleník. Co přinesl rok Mendela?

Kdo měl v průběhu roku 2022 oči otevřené, nemohl jméno Mendel přehlédnout. Na oslavu 200. výročí narození vědce a opata starobrněnského kláštera se Brno poctivě připravovalo, městská správa, univerzity, muzea a další instituce připravily řadu aktivit, jen škoda, že zlatý hřeb oslav – dokončení Mendlova náměstí a instalace sochy Hrachovina – přijde na řadu až letos. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku z onoho roku ve znamení zeleného hrášku.

Nejnovější články

Instalace Lightness v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Foto: MMB
Drama se o víkendu chystá pod košem a Stará radnice poodkrývá svá zákoutí

Pracovní týden dospěl do cílové rovinky, už jen přetrhnout pomyslnou cílovou pásku a je tu víkend. Můžete ho strávit třeba v Technickém muzeu na výstavě věnující se autoklubům. Zblízka poznáte Starou radnici na prohlídce a rozloučení se chystá v Moravské galerii s instalací Lightness.  

Za rok 2022 bylo Cenou města Brna oceněno 14 osobností.
Cenu města Brna získalo 14 osobností

Primátorka města Brna Markéta Vaňková předala Cenu města Brna za rok 2022 dvanácti osobnostem. Vladimír Koudelka a Bohumil Samek byli oceněni in memoriam. Ceremoniál se uskutečnil v úterý 24. ledna 2023 v Zastupitelském sále na Nové radnici.

Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb
Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. ledna. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.