Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili podporu bydlení, novou magistrátní budovu i workoutové hřiště pro handicapované

19. června 2018 2 minuty čtení
(fpo) – Novou zeleň pro vnitrobloky, tribunu pro klub FC Svratka Brno, provoz Senior pointu na Mendlově náměstí nebo workoutové hřiště pro handicapované. Brněnští zastupitelé dnes souhlasili s poskytnutím peněz na tyto akce a projekty. Schválili také Strategii bydlení města Brna na roky 2018–2030 a záměr odkupu společnosti, která vlastní projekt a pozemky potřebné pro stavbu takzvaného CD Paláce na Benešově ulici, zázemí pro všechny městské úředníky.

Město chce podpořit výstavbu bytů. Strategie bydlení na dalších 12 let ukazuje, jakým směrem by se mělo ubírat. Hlavním cílem je zpřístupnit možnosti bydlení více lidem. Proto také Brno plánuje zajistit bydlení i pro obyvatele se specifickými potřebami. Počítá se i s přípravou lokalit v rámci různých částí města, kde by se mohlo začít v blízké době stavět.

Nová magistrátní budova, takzvaný CD Palác, by měla v budoucnu stát na Benešově ulici. Lidé by tak nemuseli při vyřizování úředních záležitostí cestovat mezi více než patnácti nynějšími pracovišti magistrátu a vše by našli na jednom místě. Zastupitelé dnes schválili záměr odkupu společnosti, která vlastní pozemky a projekt potřebné pro stavbu nové budovy. Součástí plánu na stavbu nového sídla je i prodej stávajících budov, díky čemuž se pokryje část nákladů. Prodávat se nebude Nová radnice se všemi jejími historickými sály.

Handicapovaní sportovci si brzy zacvičí na novém workoutovém hřišti ve sportovním areálu Hroch. Na jeho výstavbu zastupitelé schválili dotaci ve výši 990 tisíc korun. Nové hřiště doplní již fungující bezbariérový areál.
Díky další dotaci se zlepší komfort pro fanoušky FC Svratka Brno. V areálu klubu vyroste nová tribuna pro 200 diváků. Město na stavbu přispěje částkou 3,55 milionu Kč.

Zastupitelé také podpoří Senior point na Mendlově náměstí. Příspěvek ve výši 200 tisíc Kč pomůže tomuto centru fungovat v letošním roce. To nabízí činnosti a služby pro rodiny a seniory, které zlepšují kvalitu jejich života. Díky tomu se klienti zapojují do aktivního života a udržují kontakty s ostatními lidmi.

První dvě žádosti uspěly v dotačním titulu na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích. Celkově obdrží 198 049 Kč. Výzva byla odstartována na začátku dubna a žádosti mohou Brňané podávat až do 29. června 2018. Projekty mohou získat maximální podporu ve výši 100 tisíc Kč.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.