Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili dotace pro sport či zdravotnictví i pořízení chytrých parkovacích automatů

30. ledna 2018 2 minuty čtení
(ral) – Zastupitelé jednali v obměněné sestavě. Slib zastupitele složili Jakub Hruška a Jiří Faltýnek. V novém složení pak schválili dotace pro sport, zdravotnické a sociální služby, celkově převyšující 70 milionů korun. Další 2 miliony určili na nákup moderních parkovacích automatů.

Zastupitelstvo města Brna dnes mírně změnilo personální obsazení. Na svou funkci rezignovali Robert Plaga (ANO 2011) a Stanislav Juránek (KDU-ČSL), které nahradili Jakub Hruška (KDU-ČSL), zvolený zároveň předsedou Finančního výboru, a Jiří Faltýnek (ANO 2011), jenž se zároveň stal členem Finančního výboru.

Zastupitelstvo schvalovalo dotace na podporu vrcholového sportu v celkové výši 62 milionů korun. Podělí se o ně 67 žadatelů. Ve skupině kolektivních sportů obdrží největší dotace tradiční sportovní kluby, jako je Kometa Brno (16 milionů korun), FC Zbrojovka Brno (11,98 mil. Kč), po zhruba třech milionech získají Volejbal Brno, Volejbalový klub Královo Pole a SKKP Handball Brno. V rámci individuálních sportů dotace podpoří například Tělovýchovnou jednotu DUKLA Brno, Tělocvičnou jednotu Sokol Brno I nebo AK Olymp Brno.

Celkem téměř 9 milionů (zhruba o milion korun více než loni) poputuje v rámci dotací na zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby. Zastupitelstvo dnes schválilo doporučení radních a podpoří například služby Hospicu sv. Alžběty, Betánie, Diecézní charity Brno, ParaCENTRA Fenix nebo kontaktního a poradenského střediska pro rodiny Family Point.

V souvislosti se změnou ceníku parkování v historickém centru města vyvstala potřeba pořídit adekvátní parkovací automaty, schopné přijímat platbu bankovkami nebo kartou. Zastupitelé dnes rozhodli o tom, že na jejich nákup vyčlení 2 miliony korun. Na dvě desítky nových automatů se v ulicích podle předpokladů objeví nejdříve v květnu letošního roku.

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.