Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili dotace pro sport či zdravotnictví i pořízení chytrých parkovacích automatů

30. ledna 2018 2 minuty čtení
(ral) – Zastupitelé jednali v obměněné sestavě. Slib zastupitele složili Jakub Hruška a Jiří Faltýnek. V novém složení pak schválili dotace pro sport, zdravotnické a sociální služby, celkově převyšující 70 milionů korun. Další 2 miliony určili na nákup moderních parkovacích automatů.

Zastupitelstvo města Brna dnes mírně změnilo personální obsazení. Na svou funkci rezignovali Robert Plaga (ANO 2011) a Stanislav Juránek (KDU-ČSL), které nahradili Jakub Hruška (KDU-ČSL), zvolený zároveň předsedou Finančního výboru, a Jiří Faltýnek (ANO 2011), jenž se zároveň stal členem Finančního výboru.

Zastupitelstvo schvalovalo dotace na podporu vrcholového sportu v celkové výši 62 milionů korun. Podělí se o ně 67 žadatelů. Ve skupině kolektivních sportů obdrží největší dotace tradiční sportovní kluby, jako je Kometa Brno (16 milionů korun), FC Zbrojovka Brno (11,98 mil. Kč), po zhruba třech milionech získají Volejbal Brno, Volejbalový klub Královo Pole a SKKP Handball Brno. V rámci individuálních sportů dotace podpoří například Tělovýchovnou jednotu DUKLA Brno, Tělocvičnou jednotu Sokol Brno I nebo AK Olymp Brno.

Celkem téměř 9 milionů (zhruba o milion korun více než loni) poputuje v rámci dotací na zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby. Zastupitelstvo dnes schválilo doporučení radních a podpoří například služby Hospicu sv. Alžběty, Betánie, Diecézní charity Brno, ParaCENTRA Fenix nebo kontaktního a poradenského střediska pro rodiny Family Point.

V souvislosti se změnou ceníku parkování v historickém centru města vyvstala potřeba pořídit adekvátní parkovací automaty, schopné přijímat platbu bankovkami nebo kartou. Zastupitelé dnes rozhodli o tom, že na jejich nákup vyčlení 2 miliony korun. Na dvě desítky nových automatů se v ulicích podle předpokladů objeví nejdříve v květnu letošního roku.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.