Zastupitelé schválili dotace pro sport či zdravotnictví i pořízení chytrých parkovacích automatů

  • 30. ledna 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Zastupitelé jednali v obměněné sestavě. Slib zastupitele složili Jakub Hruška a Jiří Faltýnek. V novém složení pak schválili dotace pro sport, zdravotnické a sociální služby, celkově převyšující 70 milionů korun. Další 2 miliony určili na nákup moderních parkovacích automatů.

Zastupitelstvo města Brna dnes mírně změnilo personální obsazení. Na svou funkci rezignovali Robert Plaga (ANO 2011) a Stanislav Juránek (KDU-ČSL), které nahradili Jakub Hruška (KDU-ČSL), zvolený zároveň předsedou Finančního výboru, a Jiří Faltýnek (ANO 2011), jenž se zároveň stal členem Finančního výboru.

Zastupitelstvo schvalovalo dotace na podporu vrcholového sportu v celkové výši 62 milionů korun. Podělí se o ně 67 žadatelů. Ve skupině kolektivních sportů obdrží největší dotace tradiční sportovní kluby, jako je Kometa Brno (16 milionů korun), FC Zbrojovka Brno (11,98 mil. Kč), po zhruba třech milionech získají Volejbal Brno, Volejbalový klub Královo Pole a SKKP Handball Brno. V rámci individuálních sportů dotace podpoří například Tělovýchovnou jednotu DUKLA Brno, Tělocvičnou jednotu Sokol Brno I nebo AK Olymp Brno.

Celkem téměř 9 milionů (zhruba o milion korun více než loni) poputuje v rámci dotací na zdravotnické, prorodinné a proseniorské služby. Zastupitelstvo dnes schválilo doporučení radních a podpoří například služby Hospicu sv. Alžběty, Betánie, Diecézní charity Brno, ParaCENTRA Fenix nebo kontaktního a poradenského střediska pro rodiny Family Point.

V souvislosti se změnou ceníku parkování v historickém centru města vyvstala potřeba pořídit adekvátní parkovací automaty, schopné přijímat platbu bankovkami nebo kartou. Zastupitelé dnes rozhodli o tom, že na jejich nákup vyčlení 2 miliony korun. Na dvě desítky nových automatů se v ulicích podle předpokladů objeví nejdříve v květnu letošního roku.

Nenechte si ujít