Zastupitelé schválili dotace i pojmenování nových ulic

  • 15. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Dotace do školství, sportu či sociálních služeb, ale i pojmenování nových ulic a parku nebo záměr realizovat v Brně Olympijský festival 2020. I těmito body se dnes zabývali zastupitelé města Brna. Schválili také další postup řešení směny pozemků za Lužánkami.

Oblast Ponavy chceme zbavit nevyjasněných a složitých majetkoprávních vztahů, shodli se dnes brněnští zastupitelé. S Liborem Procházkou, který v dané oblasti vlastní nemovitosti v hodnotě asi čtvrt miliardy korun (zatímco město je majitelem pozemků), budou vést jednání i nadále. Zastupitelé preferují odkup Procházkova majetku za peníze.

Seznam brněnských ulic se rozroste o dvě položky, o Milonickou v Ivanovicích a Bratří Ocelků v Jundrově. Mimoto zastupitelé na dnešním zasedání odsouhlasili i název nového parku, který vznikne na místě bývalého odkaliště pod Hády. V souladu s výsledky hlasování veřejnosti ponese park jméno po Richardu Hapalovi, který během druhé světové války sloužil u britské RAF a zahynul poté, co byl omylem sestřelen anglickým stíhačem.

Chodníky i zastávky napříč celým městem čekají bezbariérové úpravy. Zastupitelé se rozhodli investovat do této oblasti 11 milionů korun.   

Po úspěšném konání olympijského festivalu, který letos přiblížil návštěvníkům na dosah dění zimních olympijských her v Koreji, chtějí zastupitelé uspořádat festival i v roce 2020. Tentokrát tedy v jeho letní variantě.

Na svém květnovém zasedání brněnští zastupitelé dále schválili poskytnutí několika dotací. V oblasti sportu putují peníze například do hokejových a krasobruslařských klubů, ale pomohou třeba i baseballistům nebo volejbalistům, aby se mohli zúčastnit mezinárodních turnajů (více jsme psali zde).

Díky dalším dotacím se zlepší podmínky brněnských sportovišť. Vyznavači míčových sportů se mohou těšit na novou palubovku v hale Rondo, cyklisté zase na nově upravenou trať pro horská kola, která vznikne v Pisárkách. Na obě akce zastupitelé vyčlenili po 4 milionech korun.

Zastupitelé přijali rozhodnutí o poskytnutí dotací ze dvou ministerstev. Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří brněnské školství, a to hned na dvou úrovních. Významně přispěje na novostavbu trojtřídní mateřské školy na Sýpce se zahradou a na projekt „Město Brno zvyšuje kvalitu výuky odborných předmětů na základních školách“. Díky tomuto projektu, do kterého se zapojí 14 škol zřizovaných městem Brnem, dostanou jejich odborné učebny moderní vybavení. V efektivnějším a pro žáky atraktivnějším prostředí se budou vyučovat cizí jazyky nebo přírodní vědy, ale i technické a řemeslné obory.

Brno obdrží i dotaci z Ministerstva životního prostředí. Krytý bazén Ponávka se tak dočká zateplení a dalších stavebních úprav, které sníží energetické nároky na jeho provoz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít