Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili dotace i pojmenování nových ulic

15. května 2018 2 minuty čtení
(ral) – Dotace do školství, sportu či sociálních služeb, ale i pojmenování nových ulic a parku nebo záměr realizovat v Brně Olympijský festival 2020. I těmito body se dnes zabývali zastupitelé města Brna. Schválili také další postup řešení směny pozemků za Lužánkami.

Oblast Ponavy chceme zbavit nevyjasněných a složitých majetkoprávních vztahů, shodli se dnes brněnští zastupitelé. S Liborem Procházkou, který v dané oblasti vlastní nemovitosti v hodnotě asi čtvrt miliardy korun (zatímco město je majitelem pozemků), budou vést jednání i nadále. Zastupitelé preferují odkup Procházkova majetku za peníze.

Seznam brněnských ulic se rozroste o dvě položky, o Milonickou v Ivanovicích a Bratří Ocelků v Jundrově. Mimoto zastupitelé na dnešním zasedání odsouhlasili i název nového parku, který vznikne na místě bývalého odkaliště pod Hády. V souladu s výsledky hlasování veřejnosti ponese park jméno po Richardu Hapalovi, který během druhé světové války sloužil u britské RAF a zahynul poté, co byl omylem sestřelen anglickým stíhačem.

Chodníky i zastávky napříč celým městem čekají bezbariérové úpravy. Zastupitelé se rozhodli investovat do této oblasti 11 milionů korun.   

Po úspěšném konání olympijského festivalu, který letos přiblížil návštěvníkům na dosah dění zimních olympijských her v Koreji, chtějí zastupitelé uspořádat festival i v roce 2020. Tentokrát tedy v jeho letní variantě.

Na svém květnovém zasedání brněnští zastupitelé dále schválili poskytnutí několika dotací. V oblasti sportu putují peníze například do hokejových a krasobruslařských klubů, ale pomohou třeba i baseballistům nebo volejbalistům, aby se mohli zúčastnit mezinárodních turnajů (více jsme psali zde).

Díky dalším dotacím se zlepší podmínky brněnských sportovišť. Vyznavači míčových sportů se mohou těšit na novou palubovku v hale Rondo, cyklisté zase na nově upravenou trať pro horská kola, která vznikne v Pisárkách. Na obě akce zastupitelé vyčlenili po 4 milionech korun.

Zastupitelé přijali rozhodnutí o poskytnutí dotací ze dvou ministerstev. Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří brněnské školství, a to hned na dvou úrovních. Významně přispěje na novostavbu trojtřídní mateřské školy na Sýpce se zahradou a na projekt „Město Brno zvyšuje kvalitu výuky odborných předmětů na základních školách“. Díky tomuto projektu, do kterého se zapojí 14 škol zřizovaných městem Brnem, dostanou jejich odborné učebny moderní vybavení. V efektivnějším a pro žáky atraktivnějším prostředí se budou vyučovat cizí jazyky nebo přírodní vědy, ale i technické a řemeslné obory.

Brno obdrží i dotaci z Ministerstva životního prostředí. Krytý bazén Ponávka se tak dočká zateplení a dalších stavebních úprav, které sníží energetické nároky na jeho provoz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.