Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili dohodu s Betty Lee Knorr

01. října 2019

Brněnští zastupitelé na dnešním zasedání schválili dohodu o narovnání majetku, které se týkají nemovitosti na adrese Charvátská 42. Dům byl v 50. letech zabaven generálmajoru Knorrovi po jeho útěku na Západ. Vzhledem k americkému občanství jej nebylo možné v restituci vrátit jemu ani jeho manželce.

Čtvrtina tohoto domu patří Brnu a u další čtvrtiny je v katastru nemovitostí duplicitní zápis – vlastníkem je tak statutární město Brno a Betty Lee Knorr, jde tedy o tzv. duplicitní vlastnictví. Zbylá polovina je v majetku další osoby. Standardním postupem při řešení takové situace bylo podání určovací žaloby s cílem získat vykonatelné rozhodnutí soudu, které je podkladem pro zápis v katastru nemovitostí. O tomto postupu rozhodlo Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání dne 18. 6. 2019. Od tohoto vedení města nyní upouští a snaží se dostát rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který v dubnu 2019 vydal usnesení o vydání majetku navrhovatelce, tedy Betty Lee Knorr. Zastupitelstvu města Brna dnes schválilo dohodu o narovnání, díky které obě čtvrtiny domu získá Betty Lee Knorr.

Vedení města udělalo konečný krok k tomu, aby se vyřešila nejednoduchá situace ohledně vlastnictví domu po generálmajoru Knorrovi. Nyní můžeme převést veškerá vlastnická práva na paní Betty Lee Knorr. Město se tak vzdá jak čtvrtiny domu, u které je veden duplicitní zápis o vlastnictví, tak další čtvrtiny, která nyní patří městu,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.