Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili dohodu s Betty Lee Knorr

01. října 2019
Brněnští zastupitelé na dnešním zasedání schválili dohodu o narovnání majetku, které se týkají nemovitosti na adrese Charvátská 42. Dům byl v 50. letech zabaven generálmajoru Knorrovi po jeho útěku na Západ. Vzhledem k americkému občanství jej nebylo možné v restituci vrátit jemu ani jeho manželce.

Čtvrtina tohoto domu patří Brnu a u další čtvrtiny je v katastru nemovitostí duplicitní zápis – vlastníkem je tak statutární město Brno a Betty Lee Knorr, jde tedy o tzv. duplicitní vlastnictví. Zbylá polovina je v majetku další osoby. Standardním postupem při řešení takové situace bylo podání určovací žaloby s cílem získat vykonatelné rozhodnutí soudu, které je podkladem pro zápis v katastru nemovitostí. O tomto postupu rozhodlo Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání dne 18. 6. 2019. Od tohoto vedení města nyní upouští a snaží se dostát rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který v dubnu 2019 vydal usnesení o vydání majetku navrhovatelce, tedy Betty Lee Knorr. Zastupitelstvu města Brna dnes schválilo dohodu o narovnání, díky které obě čtvrtiny domu získá Betty Lee Knorr.

Vedení města udělalo konečný krok k tomu, aby se vyřešila nejednoduchá situace ohledně vlastnictví domu po generálmajoru Knorrovi. Nyní můžeme převést veškerá vlastnická práva na paní Betty Lee Knorr. Město se tak vzdá jak čtvrtiny domu, u které je veden duplicitní zápis o vlastnictví, tak další čtvrtiny, která nyní patří městu,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.