Přeskočit na obsah

Zastupitelé rozhodnou o proplacení nákladů na výrobu Nanostruktury

05. května 2021
Nanostruktura je novým exponátem, se kterým se veřejnost mohla seznámit na dubnových Dnech elektronové mikroskopie na náměstí Svobody. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit poskytnutí investičního transferu 520 300 korun Hvězdárně a planetáriu Brno na pořízení této nafukovací konstrukce.

„Takzvaná Nanostruktura je dobrým příkladem dočasné architektury, jejíž výstavba je jednoduchá a rychlá, a navíc upoutá svým nevšedním tvarem. Ten je inspirován záběry z elektronových mikroskopů a nabízí řadu možností, jak si Nanostrukturu upravit podle požadavků. Do některých oken lze instalovat vlastní grafiku, není tedy nutné se držet tématu mikroskopie. To z této konstrukce dělá univerzální exponát na řadu akcí a příležitostí,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Objekt Nanostruktury má průměr 10,5 m a výšku 6 m. Váží 120 kg a skládá se z celkem 1068 dílů. Na jeho výrobu bylo použito 8 km nití a 484 m2 látky. Jeho nafouknutí trvá zhruba 15 minut.

„Přestože už je Nanostruktura vyrobená a lidé se s ní mohli seznámit, doporučili jsme dnes zastupitelům schválit zpětné vyplacení nákladů na její pořízení Hvězdárně a planetáriu Brno. Ta ji pořídila a bude ji v budoucnu používat například na Festival vědy, festival Prototyp a další akce,“ vysvětlila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Zastupitelé tak na svém dalším zasedání budou rozhodovat o poskytnutí investičního transferu Hvězdárně a planetáriu Brno ve výši 520 300 korun.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.