Zastupitelé rozhodnou o dotaci pro program, který pomůže nestátním neziskovým organizacím v Brněnské metropolitní oblasti

  • 03. listopadu 2021
Schválit udělení dotace ve výši 690 tisíc korun doporučili dnes radní brněnským zastupitelům. Dotace je určená Asociaci nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje (ANNO JMK) na projekt „Partnerství ANNO JMK a statutárního města Brna 2022“. Jeho součástí jsou aktivity, které posilují vzájemné vazby mezi nestátními neziskovými organizacemi a jejich informovanost.

„Projekt, s jehož realizací se počítá po celý rok 2022, se územně týká celé Brněnské metropolitní oblasti. Konkrétně se jedná o 90 členských organizací ANNO JMK působících v sociální, ekologické či kulturní oblasti, organizace dětí a mládeže a řadu dalších. Jsem rád, že statutární město Brno neziskovou sféru dlouhodobě podporuje i prostřednictvím ANNO JMK,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Pokud zastupitelé návrh schválí, získá organizace dotaci ve výši 690 tisíc korun. Ty využije na aktivity projektu, mezi něž patří například poskytování poradenství v oblasti daňové, účetní a grantové legislativy a poradenství pro seniory, zdravotně postižené osoby či jedince v těžkých životních situacích, vzdělávací semináře pro jednotlivé nestátní neziskové organizace, propagace neziskového sektoru a další.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy