Přeskočit na obsah

Zastupitelé rozhodnou o dotaci pro program, který pomůže nestátním neziskovým organizacím v Brněnské metropolitní oblasti

03. listopadu 2021

Schválit udělení dotace ve výši 690 tisíc korun doporučili dnes radní brněnským zastupitelům. Dotace je určená Asociaci nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje (ANNO JMK) na projekt „Partnerství ANNO JMK a statutárního města Brna 2022“. Jeho součástí jsou aktivity, které posilují vzájemné vazby mezi nestátními neziskovými organizacemi a jejich informovanost.

„Projekt, s jehož realizací se počítá po celý rok 2022, se územně týká celé Brněnské metropolitní oblasti. Konkrétně se jedná o 90 členských organizací ANNO JMK působících v sociální, ekologické či kulturní oblasti, organizace dětí a mládeže a řadu dalších. Jsem rád, že statutární město Brno neziskovou sféru dlouhodobě podporuje i prostřednictvím ANNO JMK,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Pokud zastupitelé návrh schválí, získá organizace dotaci ve výši 690 tisíc korun. Ty využije na aktivity projektu, mezi něž patří například poskytování poradenství v oblasti daňové, účetní a grantové legislativy a poradenství pro seniory, zdravotně postižené osoby či jedince v těžkých životních situacích, vzdělávací semináře pro jednotlivé nestátní neziskové organizace, propagace neziskového sektoru a další.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.