Přeskočit na obsah

Zastupitelé poprvé zasedali v novém roce. Projednali více než 100 bodů

19. ledna 2021 2 minuty čtení
(fpo) – Zasedání Zastupitelstva města Brna se i v novém roce uskutečnilo ve zvláštním režimu. Celkem zastupitelé projednali 105 bodů. Témata se týkala podpory neziskových organizací, pomoci zemětřesení postiženému Chorvatsku nebo dalšího postupu v otázce činnosti Spolku pro GP ČR Brno.

Organizace působící ve zdravotnické a sociální oblasti získaly dotace ve výši více než 15 milionů korun. Celkem 30 projektům město pomůže různými částkami. Nejvyšší podporu získá Zdravotnická záchranná služba JMK na pořízení nové sanitky. Velká část peněz putuje na podporu hospicové péče. Více v tiskové zprávě.

Nové multifunkční budovy a také nízkoprahové denní centrum na ulici Koliště a Skořepka. Takový je záměr memoranda, jehož znění dnes schválili zastupitelé. Úspěšná směna stavebních parcel se společností Hutcham Real dovolí výstavbu jak centra, tak i nové mateřské školy s kapacitou 50 míst.

Domov pro seniory Holásecká na svou střechu nainstaluje fotovoltaické panely, které budou následně vyrábět energii ze slunečního svitu. Zastupitelé tento projekt podpořili, detaily najdete v odkaze.

Jedním z témat byla také situace kolem Spolku pro GP ČR Brno, který pořádá MotoGP. Zastupitelé souhlasili s podáním insolvenčního návrhu Spolkem pro GP ČR Brno jako dlužníkem a podáním návrhu na ustanovení předběžného insolvenčního správce. Podrobný popis nastalého stavu je zveřejněn na webu města.

Na přelomu roku zasáhlo Chorvatsko silné zemětřesení. Město Brno pošle na zmírnění následků způsobených touto přírodní katastrofou dar ve výši 1 milionu korun. Peníze poputují na speciální vládní účet, který je veden v Chorvatské národní bance. O konkrétním využití financí rozhodne chorvatská vláda dle potřeby. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.