Přeskočit na obsah

Zastupitelé podpořili sportovní kluby, sociální fond i hudební kluby

03. března 2020 2 minuty čtení
(fpo, mesz) – Na dnešním zasedání projednali zastupitelé 94 bodů. Schválili například dotace na podporu ekologické výchovy a pro oblast životního prostředí. Peníze pošle město sportovním klubům, organizacím zajišťujícím volnočasové aktivity dětí a mládeže nebo provozovatelům hudebních klubů. Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje získá 2,5 milionu korun.

Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje pomáhá lidem v nouzi, když selhávají standardní nástroje sociální ochrany. V loňském roce získalo podporu 121 žadatelů, kterým bylo vyplaceno téměř 2 miliony korun. Letos bude k dispozic částka přesahující 3,5 milionu. Oproti loňsku se navyšuje příspěvek města, a to o 1,5 milionu korun. Více informací o projektu a o tom, jak do něj přispět, najdete v odkazu www.socialni-nadacni-fond.cz.

Třinácti úspěšným žadatelům v programu na podporu činnosti hudebních klubů zastupitelé schválili dotace v celkové výši 3,754 milionu korun. Jedná se tak o poslední dotační program v oblasti kultury. V ostatních oblastech bylo již v únoru rozděleno 30 milionů korun. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let.

Brněnské spolky, kluby, příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a univerzity se podělí o téměř 57 milionů korun určených na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit. V této částce je zahrnuto i 1,5 milionu korun na podporu handicapovaných sportovců. Prostředky zajistí například celoroční fungování organizací, využity mohou být pro pořádání závodů a turnajů nebo na zabezpečení účasti sportovců na mezinárodních akcích.

Na 258 právnických a fyzických osob, které organizují zájmové kroužky a další volnočasové aktivity, si rozdělí celkem 11,97 milionu korun. Jde o kulturní a zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další.

Celkem 57 ekologických projektů obdrží dohromady 2,18 milionu korun. Dalších 2,1 milionu putuje na ekologickou výchovu. Jde o projekty, které mají za cíl vzdělávat děti v oblasti ochrany přírody, i volnočasové aktivity určené široké veřejnosti. Více v následující tiskové zprávě.

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Víkend otevřených zahrad. Foto: Lipka
Víkend nabídne zářící ohňostroje i meditaci v zahradách

Než se v sobotu rozzáří nebe nad Prýglem prvním ohňostrojem Ignis Brunensis, stihnete toho v Brně hodně. Vyrazte třeba na představení Freš manéže, festivalu mladého cirkusu. Brnohraní zase svolává milovníky deskovek a karetních her do Lužánek. Klid i poznání najdete v zeleni Otevřených zahrad.

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.