Zastupitelé podpořili sportovní kluby, sociální fond i hudební kluby

  • 03. března 2020
  • 2 minuty čtení
(fpo, mesz) – Na dnešním zasedání projednali zastupitelé 94 bodů. Schválili například dotace na podporu ekologické výchovy a pro oblast životního prostředí. Peníze pošle město sportovním klubům, organizacím zajišťujícím volnočasové aktivity dětí a mládeže nebo provozovatelům hudebních klubů. Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje získá 2,5 milionu korun.

Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje pomáhá lidem v nouzi, když selhávají standardní nástroje sociální ochrany. V loňském roce získalo podporu 121 žadatelů, kterým bylo vyplaceno téměř 2 miliony korun. Letos bude k dispozic částka přesahující 3,5 milionu. Oproti loňsku se navyšuje příspěvek města, a to o 1,5 milionu korun. Více informací o projektu a o tom, jak do něj přispět, najdete v odkazu www.socialni-nadacni-fond.cz.

Třinácti úspěšným žadatelům v programu na podporu činnosti hudebních klubů zastupitelé schválili dotace v celkové výši 3,754 milionu korun. Jedná se tak o poslední dotační program v oblasti kultury. V ostatních oblastech bylo již v únoru rozděleno 30 milionů korun. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let.

Brněnské spolky, kluby, příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a univerzity se podělí o téměř 57 milionů korun určených na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit. V této částce je zahrnuto i 1,5 milionu korun na podporu handicapovaných sportovců. Prostředky zajistí například celoroční fungování organizací, využity mohou být pro pořádání závodů a turnajů nebo na zabezpečení účasti sportovců na mezinárodních akcích.

Na 258 právnických a fyzických osob, které organizují zájmové kroužky a další volnočasové aktivity, si rozdělí celkem 11,97 milionu korun. Jde o kulturní a zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další.

Celkem 57 ekologických projektů obdrží dohromady 2,18 milionu korun. Dalších 2,1 milionu putuje na ekologickou výchovu. Jde o projekty, které mají za cíl vzdělávat děti v oblasti ochrany přírody, i volnočasové aktivity určené široké veřejnosti. Více v následující tiskové zprávě.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít