Přeskočit na obsah

Zastupitelé podpořili sportovní kluby, sociální fond i hudební kluby

03. března 2020 2 minuty čtení
(fpo, mesz) – Na dnešním zasedání projednali zastupitelé 94 bodů. Schválili například dotace na podporu ekologické výchovy a pro oblast životního prostředí. Peníze pošle město sportovním klubům, organizacím zajišťujícím volnočasové aktivity dětí a mládeže nebo provozovatelům hudebních klubů. Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje získá 2,5 milionu korun.

Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje pomáhá lidem v nouzi, když selhávají standardní nástroje sociální ochrany. V loňském roce získalo podporu 121 žadatelů, kterým bylo vyplaceno téměř 2 miliony korun. Letos bude k dispozic částka přesahující 3,5 milionu. Oproti loňsku se navyšuje příspěvek města, a to o 1,5 milionu korun. Více informací o projektu a o tom, jak do něj přispět, najdete v odkazu www.socialni-nadacni-fond.cz.

Třinácti úspěšným žadatelům v programu na podporu činnosti hudebních klubů zastupitelé schválili dotace v celkové výši 3,754 milionu korun. Jedná se tak o poslední dotační program v oblasti kultury. V ostatních oblastech bylo již v únoru rozděleno 30 milionů korun. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let.

Brněnské spolky, kluby, příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a univerzity se podělí o téměř 57 milionů korun určených na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit. V této částce je zahrnuto i 1,5 milionu korun na podporu handicapovaných sportovců. Prostředky zajistí například celoroční fungování organizací, využity mohou být pro pořádání závodů a turnajů nebo na zabezpečení účasti sportovců na mezinárodních akcích.

Na 258 právnických a fyzických osob, které organizují zájmové kroužky a další volnočasové aktivity, si rozdělí celkem 11,97 milionu korun. Jde o kulturní a zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další.

Celkem 57 ekologických projektů obdrží dohromady 2,18 milionu korun. Dalších 2,1 milionu putuje na ekologickou výchovu. Jde o projekty, které mají za cíl vzdělávat děti v oblasti ochrany přírody, i volnočasové aktivity určené široké veřejnosti. Více v následující tiskové zprávě.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.