Přeskočit na obsah

Zastupitelé podpořili sportovní kluby, sociální fond i hudební kluby

03. března 2020 2 minuty čtení
(fpo, mesz) – Na dnešním zasedání projednali zastupitelé 94 bodů. Schválili například dotace na podporu ekologické výchovy a pro oblast životního prostředí. Peníze pošle město sportovním klubům, organizacím zajišťujícím volnočasové aktivity dětí a mládeže nebo provozovatelům hudebních klubů. Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje získá 2,5 milionu korun.

Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje pomáhá lidem v nouzi, když selhávají standardní nástroje sociální ochrany. V loňském roce získalo podporu 121 žadatelů, kterým bylo vyplaceno téměř 2 miliony korun. Letos bude k dispozic částka přesahující 3,5 milionu. Oproti loňsku se navyšuje příspěvek města, a to o 1,5 milionu korun. Více informací o projektu a o tom, jak do něj přispět, najdete v odkazu www.socialni-nadacni-fond.cz.

Třinácti úspěšným žadatelům v programu na podporu činnosti hudebních klubů zastupitelé schválili dotace v celkové výši 3,754 milionu korun. Jedná se tak o poslední dotační program v oblasti kultury. V ostatních oblastech bylo již v únoru rozděleno 30 milionů korun. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let.

Brněnské spolky, kluby, příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti a univerzity se podělí o téměř 57 milionů korun určených na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit. V této částce je zahrnuto i 1,5 milionu korun na podporu handicapovaných sportovců. Prostředky zajistí například celoroční fungování organizací, využity mohou být pro pořádání závodů a turnajů nebo na zabezpečení účasti sportovců na mezinárodních akcích.

Na 258 právnických a fyzických osob, které organizují zájmové kroužky a další volnočasové aktivity, si rozdělí celkem 11,97 milionu korun. Jde o kulturní a zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další.

Celkem 57 ekologických projektů obdrží dohromady 2,18 milionu korun. Dalších 2,1 milionu putuje na ekologickou výchovu. Jde o projekty, které mají za cíl vzdělávat děti v oblasti ochrany přírody, i volnočasové aktivity určené široké veřejnosti. Více v následující tiskové zprávě.

Mohlo by vás dále zajímat

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.

Adam Ondra a jeho volný přelez Macochy. Foto: © Adam Ondra, autor: Petr Chodura
Triumfy brněnského sportu v roce 2022

Sport je plný emocí. Někdy přináší triumfální výhry, jindy kruté prohry. Z těch prvních se ale Brňané loni naštěstí radovali mnohem častěji. Na které úspěchy roku 2022 budou dějiny brněnského sportu ještě dlouhá léta vzpomínat? Pojďme si je v teple a u šálku horké čokolády společně připomenout.

Sune Frederiksen. Foto: Zdeněk Kolařík
Sune Frederiksen: Na mistrovství světa bude mít šanci každý

Český reprezentační trenér a cizinec. Pražák a hráč Brna. Sune Frederiksen je mužem zajímavých kontrastů, ale jedna věc je neoddiskutovatelná – v srdci je především hráč a nadšený milovník curlingu. Loni si v roli kouče připsal už jeden zajímavý triumf, když jeho svěřenci vyhráli mistrovství světa skupiny B, a v březnu zamíří na šampionát elit do Vancouveru.

Už od podzimu 2021 si lidé na jižní Moravě mohli prohlédnout zmenšeninu exponátu, který se pak v březnu představil návštěvníkům Všeobecné světové výstavy Expo v Dubaji. Prezentace v českém pavilonu se speciální průchozí projekční stěnou imitující vlákna DNA a mikrosvět přiblížila Gregora Johanna Mendela a jeho přínos světu. A také zvala diváky do jeho působiště, kde byly položeny základy genetiky  do Brna. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno
Komiks, stezka, seriál i skleník. Co přinesl rok Mendela?

Kdo měl v průběhu roku 2022 oči otevřené, nemohl jméno Mendel přehlédnout. Na oslavu 200. výročí narození vědce a opata starobrněnského kláštera se Brno poctivě připravovalo, městská správa, univerzity, muzea a další instituce připravily řadu aktivit, jen škoda, že zlatý hřeb oslav – dokončení Mendlova náměstí a instalace sochy Hrachovina – přijde na řadu až letos. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku z onoho roku ve znamení zeleného hrášku.

Nejnovější články

Instalace Lightness v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Foto: MMB
Drama se o víkendu chystá pod košem a Stará radnice poodkrývá svá zákoutí

Pracovní týden dospěl do cílové rovinky, už jen přetrhnout pomyslnou cílovou pásku a je tu víkend. Můžete ho strávit třeba v Technickém muzeu na výstavě věnující se autoklubům. Zblízka poznáte Starou radnici na prohlídce a rozloučení se chystá v Moravské galerii s instalací Lightness.  

Za rok 2022 bylo Cenou města Brna oceněno 14 osobností.
Cenu města Brna získalo 14 osobností

Primátorka města Brna Markéta Vaňková předala Cenu města Brna za rok 2022 dvanácti osobnostem. Vladimír Koudelka a Bohumil Samek byli oceněni in memoriam. Ceremoniál se uskutečnil v úterý 24. ledna 2023 v Zastupitelském sále na Nové radnici.

Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb
Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. ledna. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.