Přeskočit na obsah

Zastupitelé podpořili sportovce, studenty i rodiny v bytové nouzi

03. září 2019 3 minuty čtení
(fpo) – Zastupitelé na svém zářijovém zasedání projednali téměř dvě stě bodů. Tématem byly dotace do sportu, na vzdělávací a inovativní projekty nebo na tvorbu zelených střech. Rozhodovalo se také o zapojení do projektu na zabydlování rodin a jednotlivců. K tomuto se hojně vyjadřovali i občané. Kromě tohoto podávali podněty i k trasování dálnice D43, rekonstrukci ulice Gorkého nebo ke klimatickým změnám.

Město Brno podporuje nadané studenty brněnských univerzit dotacemi na soutěž MUNISS. Peníze ve výši 2,64 milionů korun putují projektu (a také na návazný projekt MUNISS+) pro roky 2019–2022. Jejich cílem je spolupráce města Brna s nadanými studenty vysokých škol v Brně, konkrétně studenty Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

Spolupráci malých a středních jihomoravských firem s poskytovateli kreativních služeb podpoří částka 4,5 milionu korun, kterou dnes schválili zastupitelé Jihomoravskému inovačnímu centru na tzv. kreativní vouchery. 

Dalších 650 tisíc korun míří pořadatelům letošního ročníku festivalu Prototyp Brno na jeho organizaci.

Zastupitelé také poslali peníze do brněnského sportu, a to spolku Brněnské centrum sportovních nadějí ve výši 2 miliony Kč a 1,7 milionu Kč Nadačnímu fondu regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje. Na sportovní činnosti dětí na základních školách dostane Městský sportovní klub Brno 1,5 milionu Kč. Tento spolek zajišťuje projekt Sportovci do škol. V letošním školním roce se počítá se zapojením tisícovky dětí ze 45 základních škol.

Brňané a také návštěvníci města si na jaře příštího roku prohlédnou nejlepší české fotografie za uplynulý rok. Na Novou radnici zavítá výstava CZECH PRESS PHOTO 2020. Na její pořádání města vyčlenilo 300 tisíc Kč. 

Zastupitelé projednali i dva body, které se týkaly projektů „Komunitní a volnočasové centrum se zázemím pro Kraví horu“ a „Sál pro Komunitní centrum Lerchova“. Ty byly přihlášeny do participativního rozpočtu. K tomuto se vyjadřovali i navrhovatelé, kteří byli přítomni v sále. U obou projektů se ukázalo, že by musely být navýšeny náklady o více než 20 %, což nedovolují Zásady participativního rozpočtu. Návrh na osamostatněních těchto investičních akcí nebyl podpořen a jejich realizace byla ukončena. 

Debata se vedla i o projektu na podporu rodin a jednotlivců v bytové nouzi. Schválena byla varianta, která vyčleňuje minimálně 20 bytů pro tyto účely. Dle vyjádření náměstka pro sociální věci Roberta Kerndla bude město pokračovat v komunikaci se starosty městských částí s cílem, aby byl počet těchto bytů navýšen. 

Zastupitelstvo schválilo i první dotaci na vytvoření zelené střechy, a to v hodnotě 206 tisíc Kč. Již dříve udělila Rada města Brna příslib dalším 38 žadatelům. Ty budou zastupitelé řešit zpětně po dokončení realizace. Více informací najdete zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.