Přeskočit na obsah

Zasaďte si vlastní strom a pomozte lesu v oboře Holedná

02. května 2022
Sázíme stromy pro Brno. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 7. května 2022 v oboře Holedná. Jejím cílem je vysadit na předem určených místech co nejvíce sazenic stromů.

Kůrovcová kalamita za poslední čtyři roky poznamenala nejenom brněnské lesy. Při odstraňování jejích následků lesníci z městské společnosti Lesy města Brna vynakládají enormní úsilí a v současné době ji mají pod kontrolou. „Snahou lesníků je vykácené holiny co nejdříve zalesnit. Na sobotu 7. května jsme proto společně připravili akci pro veřejnost, při které budeme v Oboře Holedná sázet nový les. Máme nachystáno přibližně 6 tisíc sazenic, mezi nimiž je nejvíce zastoupen dub a v menším množství i buk. Lesy totiž sázíme smíšené tak, aby byly odolné vůči změnám počasí a škůdcům. Každý se na místě dozví, jak se sazenice v lese sází a jakým způsobem je o ně potom pečováno. Připraven bude i doprovodný program: za zmínku stojí například lesní pedagogika nebo vystoupení trubačů společnosti Lesů města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal záštitu. 

Samotná akce se uskuteční od 10 do 16 hodin, přesné místo sázení najdou zájemci v následujícím odkaze: https://mapy.cz/s/juvufubupa. V den konání budou v oboře Holedná umístěny i naváděcí cedule. „Vzhledem k tomu, že se v okolí obory nenachází dostatek parkovacích míst, apelujeme na zájemce, aby využili městské hromadné dopravy. Dopravní podnik posílí i některé spoje vedoucí k Holedné. Od vstupu do obory u obůrky s divočáky bude k místu sázení jezdit vláček Zoo Brno. Určen je především pro menší děti a návštěvníky se sníženou pohyblivostí,“ doplnil Petr Hladík.

Nářadí bude na místě k zapůjčení, návštěvníkům je doporučeno zvolit vhodnou obuv a rukavice. Veškeré aktuality budou zveřejněny na FB profilu organizátora, jímž je městská společnost Lesy města Brna. Na doprovodném programu bude spolupracovat spolek Filiánek.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí. 

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.