Přeskočit na obsah

Zasaďte si vlastní strom a pomozte lesu v oboře Holedná

02. května 2022

Sázíme stromy pro Brno. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 7. května 2022 v oboře Holedná. Jejím cílem je vysadit na předem určených místech co nejvíce sazenic stromů.

Kůrovcová kalamita za poslední čtyři roky poznamenala nejenom brněnské lesy. Při odstraňování jejích následků lesníci z městské společnosti Lesy města Brna vynakládají enormní úsilí a v současné době ji mají pod kontrolou. „Snahou lesníků je vykácené holiny co nejdříve zalesnit. Na sobotu 7. května jsme proto společně připravili akci pro veřejnost, při které budeme v Oboře Holedná sázet nový les. Máme nachystáno přibližně 6 tisíc sazenic, mezi nimiž je nejvíce zastoupen dub a v menším množství i buk. Lesy totiž sázíme smíšené tak, aby byly odolné vůči změnám počasí a škůdcům. Každý se na místě dozví, jak se sazenice v lese sází a jakým způsobem je o ně potom pečováno. Připraven bude i doprovodný program: za zmínku stojí například lesní pedagogika nebo vystoupení trubačů společnosti Lesů města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal záštitu. 

Samotná akce se uskuteční od 10 do 16 hodin, přesné místo sázení najdou zájemci v následujícím odkaze: https://mapy.cz/s/juvufubupa. V den konání budou v oboře Holedná umístěny i naváděcí cedule. „Vzhledem k tomu, že se v okolí obory nenachází dostatek parkovacích míst, apelujeme na zájemce, aby využili městské hromadné dopravy. Dopravní podnik posílí i některé spoje vedoucí k Holedné. Od vstupu do obory u obůrky s divočáky bude k místu sázení jezdit vláček Zoo Brno. Určen je především pro menší děti a návštěvníky se sníženou pohyblivostí,“ doplnil Petr Hladík.

Nářadí bude na místě k zapůjčení, návštěvníkům je doporučeno zvolit vhodnou obuv a rukavice. Veškeré aktuality budou zveřejněny na FB profilu organizátora, jímž je městská společnost Lesy města Brna. Na doprovodném programu bude spolupracovat spolek Filiánek.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí. 

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.