Zapojte se do vánoční soutěže na Brno iD. Ve hře je šalinkarta na rok

  • 06. prosince 2023
  • 2 minuty čtení
  • Zdeňka Obalilová

Řešte věci online. To je nejen motto městského e-shopu Brno iD, ale hlavně každým rokem praxí potvrzený apel. Brno iD funguje, stále roste a vzkvétá. Aktuálně portál prošel celkovým redesignem. A jako každý rok se všichni uživatelé s plnou verzí účtu mohou zapojit do vánoční soutěže, letos do 17. prosince.

Co se tedy všechno na webových stránkách brnoid.cz změnilo a jak se v novém prostředí vyznat? Ačkoliv vizuál prošel opravdu významnou proměnou, je jeho uspořádání jednoduché a intuitivní. Všechny služby zůstaly zachovány a design by měl co nejvíce usnadnit lidem používání webu. Na hlavní stránce je nově menu uspořádané do dlaždic s jednotlivými moduly. Proklikem se dostanete přímo na jejich podstránku, kde zjistíte podrobnosti.

Nyní Brno iD nabízí 15 modulů. Online si vyřídíte platby za šalinkartu, odpady, knihovnu, ale také vstupenky do zoo či na hvězdárnu nebo turistickou kartu Brnopas. Stále platí dva druhy ověření účtu – základní pro čerpání určitých služeb (zde se zadává pouze e-mail a heslo) a plné, díky němuž vyřešíte téměř všechno.

Vánoční dárek i nový modul

Adventní období je tu, to znamená pravidelnou Vánoční akci. Všichni uživatelé s plnou verzí účtu – už jich je na 357 tisíc – si můžou vybrat z dárků od šalinkarty po poukazy na sportovní služby či na vstup do zoo nebo na hvězdárnu. Zapojit se můžete do 17. prosince. Výherci se budou poté losovat.

Naprostou novinkou jsou Rodičovské vouchery. Příspěvek města na volnočasové aktivity, školu v přírodě nebo letní tábory mohou získat děti od 6 do 18 let s trvalým bydlištěm v Brně a českým občanstvím. Žádost se podává přes ověřený účet dítěte a 4 000 kreditů (1 kredit = 1 koruna) lze využít na aktivity u zapojených organizací začínající v příštím roce.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít