Přeskočit na obsah

Zápas, vzpírání a mužské i ženské rugby se přesouvají do I. kategorie sportů v rámci metodiky na podporu vrcholového sportu. Mají tak šanci získat více peněz

08. června 2022

Brněnské sportovní oddíly uspěly se žádostmi o přeřazení do I. kategorie sportů v rámci Metodiky na podporu vrcholového sportu ve městě Brně. Šanci získat více peněz tak mají zápas, vzpírání a mužské i ženské rugby.

„Systém podpory vrcholového sportu ve městě Brně je nastaven od roku 2003 na základě postupně aktualizovaných a Zastupitelstvem města Brna schvalovaných dokumentů. V současné době je platná Metodika na podporu vrcholového sportu ve městě Brně. V ní jsou v I. skupině zejména sporty uvedené jako prioritní ve schválené Koncepci sportu města Brna na léta 2018–2030. Přeřazením do I. skupiny získají brněnské sportovní kluby, které provozují na vrcholné úrovni zápas, vzpírání a mužské i ženské rugby, výhodnější postavení při rozdělování finančních prostředků z rozpočtu města Brna,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V individuálních sportech požádal oddíl TAK Hellas Brno o přeřazení sportovních odvětví zápas a vzpírání. Oddíl zápasu dlouhodobě pracuje s mládeží, patří k největším a nejúspěšnějším zápasnickým klubům v ČR. Každoročně získávají závodníci klubu tituly MČR a nejlepší členové se účastní vrcholných evropských a světových soutěží. 5 sportovců z klubu je zařazeno do reprezentace ČR, mezi nejúspěšnější patří Adéla Hanzlíčková. Oddíl vzpírání patří také mezi nejúspěšnější v ČR. Muži startují v I. lize, kde jim patří 4. místo, družstvo žen úspěšně startuje v I. lize již několik let a v soutěži jsou na 1. místě. Závodnice Simona Hertlová dlouhodobě patří mezi reprezentantky ČR a účastní se také evropských a světových soutěží. Členky klubu získaly na ME U23 7. a 9. místo.

V kolektivních sportech požádal o změnu Rugby Club Dragon Brno. Družstvo mužů Rugby Clubu Dragon Brno, z.s. hraje dlouhodobě nejvyšší soutěž, několik hráčů je stabilně v reprezentaci. Ženy se prozatím účastní druhé ligy. V klubu je zřízeno Českou ragbyovou unií Sportovní centrum mládeže.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.