Přeskočit na obsah

Západní bránou povede nová ulice

23. února 2022

Nová ulice přímo skrz území Západní brány ve Starém Lískovci podpoří rozvoj v dané oblasti. Propojí ulici Jihlavskou s Vltavskou. Radní dnes schválili investiční záměr na její vybudování.

V nezastavěné oblasti Západní brány v Starém Lískovci město ve spolupráci se společností Dostupné bydlení České spořitelny, a. s. připravuje velkou bytovou výstavbu. „Zásadní výhodou dané oblasti je vybavenost její infrastruktury. K té bychom chtěli ještě přispět zbudováním páteřní ulice, která spojí Netroufalky s Vltavskou ulicí. Ta odlehčí komunikacím ve Starém Lískovci a zároveň umožní dopravní obslužnost při nové výstavbě. Nová komunikace by měla být 240 m dlouhá a bude samozřejmě splňovat veškerou skladbu moderní ulice s oboustranným parkovacím místem pro auta, pruhy pro cyklisty vedle chodníku a zeleným pásem se stromy, který zajistí stín a pohodlí chodcům,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově vzniklá ulice bude rozdělovat lokalitu Západní brána a do budoucna umožní alternativní trasu z ulic Labská, Oderská, Dunajská a dalších na ulici Jihlavskou. Investiční záměr v předpokládané hodnotě 45 milionů korun včetně DPH bude zahrnovat i vybudování oddílné kanalizace a vodovodu pro budoucí připojení jednotlivých domů. Součástí výstavby bude také usazení sloupů veřejného osvětlení.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.