Přeskočit na obsah

Západní bránou povede nová ulice

23. února 2022
Nová ulice přímo skrz území Západní brány ve Starém Lískovci podpoří rozvoj v dané oblasti. Propojí ulici Jihlavskou s Vltavskou. Radní dnes schválili investiční záměr na její vybudování.

V nezastavěné oblasti Západní brány v Starém Lískovci město ve spolupráci se společností Dostupné bydlení České spořitelny, a. s. připravuje velkou bytovou výstavbu. „Zásadní výhodou dané oblasti je vybavenost její infrastruktury. K té bychom chtěli ještě přispět zbudováním páteřní ulice, která spojí Netroufalky s Vltavskou ulicí. Ta odlehčí komunikacím ve Starém Lískovci a zároveň umožní dopravní obslužnost při nové výstavbě. Nová komunikace by měla být 240 m dlouhá a bude samozřejmě splňovat veškerou skladbu moderní ulice s oboustranným parkovacím místem pro auta, pruhy pro cyklisty vedle chodníku a zeleným pásem se stromy, který zajistí stín a pohodlí chodcům,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově vzniklá ulice bude rozdělovat lokalitu Západní brána a do budoucna umožní alternativní trasu z ulic Labská, Oderská, Dunajská a dalších na ulici Jihlavskou. Investiční záměr v předpokládané hodnotě 45 milionů korun včetně DPH bude zahrnovat i vybudování oddílné kanalizace a vodovodu pro budoucí připojení jednotlivých domů. Součástí výstavby bude také usazení sloupů veřejného osvětlení.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.