Zamrzlé labutě, delší trhy i aktuální zprávy. Vyšel prosincový Brněnský metropolitan

  • 06. prosince 2018
  • 2 minuty čtení
(luk) – Právě v těchto dnech distribuuje Česká pošta do schránek všech Brňanů poslední letošní číslo měsíčníku Brněnský metropolitan. Po městě jich takto roznese více než 195 tisíc. Co se v prosincovém vydání dočtete?

Již od konce listopadu žije Brno vánoční atmosférou. Na čtyřech náměstích v centru města najdou jejich návštěvníci tradiční trhy, nazdobené stromy, betlém a nově i ruské kolo. V prosinci se uskuteční i řada dalších vánočních akcí – výstavy betlémů, adventní vycházky, vánoční veletrh nebo lov kuliček z orloje. Část Brněnských Vánoc navíc neskončí v předvečer Štědrého dne, ale potrvá přes svátky až do 28. prosince. Na vánoční trhy se proto zaměřilo hlavní téma vydání.

V přehledu aktuálních zpráv o městě a z města se dočtete důležité informace k probíhajícím velkým dopravním stavbám v Zábrdovicích, na Dornychu a na Žabovřeské, o výsledcích participativního rozpočtu, o památném stromu, co pamatuje i Švédy, o vracení poplatku za první auto rezidentům a o mnohém dalším.

Mnozí na ně nadávají, někdo si z nich utahuje, další je ignorují, a občas je volají k bizarním případům – třeba jen otevřené popelnici či zaručeně „zamrzlé“ labuti. Nejčastěji ale městští strážníci pomáhají už jen tím, že jsou v ulicích. Jaká je dennodenní práce strážníků, popsal v rozhovoru ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal, který si jako její jediný ředitel v historii prošel celým kariérním žebříčkem.

Přesně před devadesáti lety se v Žabovřeskách začal stavět Dětský domov Dagmar. Zasloužil se o něj spisovatel Rudolf Těsnohlídek, když v roce 1924 inicioval novou brněnskou tradici, kdy se pod Vánočními stromy republiky začaly konat veřejné sbírky. Co ho k tomu tehdy vedlo a jak v lese u Bílovic zachránil promrzlé děvčátko, které pojmenovali Liduška?

…a mnoho dalšího.

Aktuální číslo Brněnského metropolitanu – informačních novin občanů statutárního města Brna si můžete prohlédnout on-line zdeObsah je kompatibilní i s mobilními telefony a jednotlivé rubriky je tak možné číst i na malých displejích.

Městský měsíčník dostávají obyvatelé Brna zdarma do poštovních schránek. Nepřišlo vám prosincové číslo do schránky? Napište nám na e-mailovou adresu tis@brno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít