Přeskočit na obsah

Zaměstnanci magistrátu nashromáždili půl tuny potravin, pomohou přečkat krizi lidem v nouzi

18. března 2020
Zaměstnanci Magistrátu města Brna uspořádali potravinovou sbírku na podporu lidí, kteří se nyní v období celostátní karantény nacházejí v těžké životní situaci. Ve čtvrtek 12. 3. společně nashromáždili úctyhodných 489 kilogramů potravin.

Navzdory aktuální krizové situaci pandemie koronaviru SARS-CoV-2 se povedlo solidárním lidem z pracovišť magistrátu vybrat velké množství jídla. Veškeré potraviny z této sbírky pomůžou osobám, jež se ocitly v situaci, kdy nemají zajištěny základní životní potřeby. Postupně jsou vydávány klientům Oddělení sociálních kurátorů a klientům Oddělení sociální prevence pro mladistvé a mladé dospělé.

Zaměstnanci MMB společně vybrali 489 kg potravin, např. masových a rybích konzerv, paštik, omáček, instantních polévek nebo sucharů.

„Velice děkujeme všem zaměstnancům MMB, kteří se sbírky zúčastnili a věnovali potraviny potřebným. Opravdu si vážíme Vaší solidarity, s níž jste přispěli na potřeby osob v materiální tísni, a jejich jménem ještě jednou děkujeme,“ uvedla vedoucí Oddělení sociálních kurátorů Gabriela Chlubná.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.