Přeskočit na obsah

Zaměstnanci magistrátu nashromáždili půl tuny potravin, pomohou přečkat krizi lidem v nouzi

18. března 2020

Zaměstnanci Magistrátu města Brna uspořádali potravinovou sbírku na podporu lidí, kteří se nyní v období celostátní karantény nacházejí v těžké životní situaci. Ve čtvrtek 12. 3. společně nashromáždili úctyhodných 489 kilogramů potravin.

Navzdory aktuální krizové situaci pandemie koronaviru SARS-CoV-2 se povedlo solidárním lidem z pracovišť magistrátu vybrat velké množství jídla. Veškeré potraviny z této sbírky pomůžou osobám, jež se ocitly v situaci, kdy nemají zajištěny základní životní potřeby. Postupně jsou vydávány klientům Oddělení sociálních kurátorů a klientům Oddělení sociální prevence pro mladistvé a mladé dospělé.

Zaměstnanci MMB společně vybrali 489 kg potravin, např. masových a rybích konzerv, paštik, omáček, instantních polévek nebo sucharů.

„Velice děkujeme všem zaměstnancům MMB, kteří se sbírky zúčastnili a věnovali potraviny potřebným. Opravdu si vážíme Vaší solidarity, s níž jste přispěli na potřeby osob v materiální tísni, a jejich jménem ještě jednou děkujeme,“ uvedla vedoucí Oddělení sociálních kurátorů Gabriela Chlubná.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.