Zaměstnanci magistrátu a příspěvkových organizací města pomáhali potravinovou sbírkou

  • 03. dubna 2019
  • 2 minuty čtení
(and) – Pomoci lidem bez domova a v tíživých životních situacích se rozhodli zaměstnanci brněnského magistrátu a příspěvkových organizací města. Za jediný týden nasbírali více než 700 kilogramů trvanlivých potravin a základních hygienických potřeb. Letošní potravinová sbírka tak předčila minulé ročníky.

Nově se letos k magistrátní potravinové sbírce připojily také příspěvkové organizace města Brna. Jen od nich se vybralo 221 kilogramů jídla. Z jednotlivých budov magistrátu se nejvíce podařilo nasbírat na Dominikánském náměstí 3, kde do sbírky přispěli 116 kilogramy. Celkem letos přinesli lidé 706 kilogramů potravin a hygienických potřeb.

„Veškeré věci z potravinové magistrátní sbírky pomáhají osobám, které se ocitly v situaci, kdy nemají zajištěny základní životní potřeby. Bez pomoci okolí a sociálních institucí jsou přímo ohroženy újmou na zdraví či na životě,“ vysvětlil tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

Potraviny od zaměstnanců MMB a příspěvkových organizací města zůstávají na jednotlivých odděleních Odboru sociální péče, kde sociální pracovníci pracují s lidmi v nouzi a budou tak moci vybrané potraviny efektivně distribuovat těm, kteří pomoc skutečně potřebují.  Vybrané jídlo tak poputuje zejména lidem bez domova (osobám žijícím venku nebo v azylových domech), ale i klientům domu na půli cesty opouštějícím dětské domovy nebo výchovné ústavy, rodinám v nouzi a dalším skupinám osob. 

„Smyslem potravinové sbírky je vyjádřit solidaritu s lidmi v nouzi, kteří nemají dostatek prostředků k zajištění běžných a základních potřeb, pomoci jim konkrétním a hmatatelným způsobem,“ uvedl vedoucí odboru sociální péče Jan Polák.

Potravinová sbírka se na magistrátu konala už popáté. Je jedním z nástrojů, kterými se Odbor sociální péče snaží pomáhat. Hlavním cílem těchto nástrojů je rychlá a efektivní podpora těch, kteří ji potřebují. Sbíraly se potraviny, které nepodléhají nutnosti rychlé spotřeby. Mezi nastřádanými věcmi se objevovaly například masové a zeleninové konzervy, paštiky, polévky, suchary, čaje nebo hygienické potřeby.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít