Přeskočit na obsah

Základní škola Sokolova se rozšíří o nástavbu

11. září 2019
Město Brno pokračuje ve zkvalitňování podmínek pro výuku žáků základních škol. Radní dnes vybrali firmu Tocháček, spol. s. r. o., která na Základní škole Sokolova v městské části Brno-jih vybuduje nástavbu.

„Škola se dočká nového zateplení. V nástavbě v podkroví vzniknou tři učebny, kabinet, sociální zázemí
a místnost vzduchotechniky. Zároveň zde dělníci přistaví výtah, díky němuž bude budova bezbariérová
a který propojí školní dvůr s jednotlivými patry,“

popsal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Vybraná nabídka počítá s cenou 15 275 363,98 Kč bez DPH. Práce by měly začít v polovině října a budou trvat 5 měsíců. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku.

Stavba bude probíhat za provozu školy. Pokud bude potřeba provést bourací práce nebo manipulaci s těžkými břemeny, budou prováděny mimo hlavní provoz školy (tzn. vždy v době od 14 hodin do 7.30 hodin následujícího dne). Během celé stavby musí být ve dnech vyučování pro potřeby školy zachován prostor hlavního vstupu, který bude fyzicky oddělen od prostoru staveniště.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.