Přeskočit na obsah

Základní škola Sokolova se rozšíří o nástavbu

11. září 2019

Město Brno pokračuje ve zkvalitňování podmínek pro výuku žáků základních škol. Radní dnes vybrali firmu Tocháček, spol. s. r. o., která na Základní škole Sokolova v městské části Brno-jih vybuduje nástavbu.

„Škola se dočká nového zateplení. V nástavbě v podkroví vzniknou tři učebny, kabinet, sociální zázemí
a místnost vzduchotechniky. Zároveň zde dělníci přistaví výtah, díky němuž bude budova bezbariérová
a který propojí školní dvůr s jednotlivými patry,“

popsal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Vybraná nabídka počítá s cenou 15 275 363,98 Kč bez DPH. Práce by měly začít v polovině října a budou trvat 5 měsíců. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku.

Stavba bude probíhat za provozu školy. Pokud bude potřeba provést bourací práce nebo manipulaci s těžkými břemeny, budou prováděny mimo hlavní provoz školy (tzn. vždy v době od 14 hodin do 7.30 hodin následujícího dne). Během celé stavby musí být ve dnech vyučování pro potřeby školy zachován prostor hlavního vstupu, který bude fyzicky oddělen od prostoru staveniště.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.