Přeskočit na obsah

Základní škola Přemyslovo náměstí by se mohla dočkat nových odborných učeben. Město zažádá o dotaci

08. prosince 2021
Základní škola Přemyslovo náměstí v Slatině by se mohla dočkat nových odborných učeben. Včera brněnské zastupitelstvo schválilo projekt úprav, nyní Rada města Brna souhlasila také s podáním žádosti o dotaci. Samotná realizace by pak měla proběhnout v letech 2022–2023.

Předpokládané celkové náklady projektu jsou 43 049 805,82 korun včetně DPH. „Město zažádá o dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 30 270 736,80 korun včetně DPH. S výstavbou by se pak mohlo začít na jaře příštího roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2023,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Po realizaci bude škola disponovat novými, vybavenými odbornými učebnami v půdní nástavbě. Konkrétně půjde o jednu učebnu informatiky, matematiky a fyziky a dvě učebny cizích jazyků. Samozřejmě nebudou chybět kabinety a sociální zařízení. Také bude opravena učebna chemie a zajištěna výstavba výtahu, aby byla nástavba bezbariérová,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.