Přeskočit na obsah

Základní škola Přemyslovo náměstí by se mohla dočkat nových odborných učeben. Město zažádá o dotaci

08. prosince 2021

Základní škola Přemyslovo náměstí v Slatině by se mohla dočkat nových odborných učeben. Včera brněnské zastupitelstvo schválilo projekt úprav, nyní Rada města Brna souhlasila také s podáním žádosti o dotaci. Samotná realizace by pak měla proběhnout v letech 2022–2023.

Předpokládané celkové náklady projektu jsou 43 049 805,82 korun včetně DPH. „Město zažádá o dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 30 270 736,80 korun včetně DPH. S výstavbou by se pak mohlo začít na jaře příštího roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2023,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Po realizaci bude škola disponovat novými, vybavenými odbornými učebnami v půdní nástavbě. Konkrétně půjde o jednu učebnu informatiky, matematiky a fyziky a dvě učebny cizích jazyků. Samozřejmě nebudou chybět kabinety a sociální zařízení. Také bude opravena učebna chemie a zajištěna výstavba výtahu, aby byla nástavba bezbariérová,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.