Přeskočit na obsah

Základní škola Hamry projde rekonstrukcí. Brno hledá zhotovitele

05. května 2021

Rekonstrukce výplní školní budovy, přístavba výtahu, nástavba učebny a kabinetů, rekonstrukce vytápění a realizace vzduchotechniky. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele těchto prací ve dvou budovách Základní školy Hamry, při ulici Hamry a Obřanská.

Stavební práce by měly probíhat od června letošního roku. Hotovo by mělo být v srpnu 2022. “Předpokládané náklady činí 46,4 milionu korun bez DPH. Počítáme se spolufinancováním ze strukturálních fondů EU, Operačního programu Životní prostředí. Na stavební úpravy předpokládáme dotaci ve výši 7,1 milionu korun a na vzduchotechniku 3,3 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Bourací práce by měly proběhnout zejména v období školních prázdnin. Samotná stavba pak bude realizována za provozu školy. Manipulace s těžkými břemeny a jiné práce, které by svým hlukem a prašností narušovaly výuku, budou prováděny mimo hlavní provoz školy, tedy v době od 14 hodin do 8 hodin následujícího dne. Také rekonstrukce kotelny a otopné soustavy nesmí narušit možnost vytápění objektu v průběhu topné sezony,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Rekonstrukce je nezbytná pro zajištění řádného fungování budovy a rozšíření prostoru pro výuku žáků základní školy. V neposlední řadě dojde ke snížení energetické náročnosti a zlepšení vnitřního klimatu budovy základní školy,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.