Základní škola Hamry projde rekonstrukcí. Brno hledá zhotovitele - Tiskový servis

Základní škola Hamry projde rekonstrukcí. Brno hledá zhotovitele

  • 05. května 2021
  • 2 minuty čtení

Rekonstrukce výplní školní budovy, přístavba výtahu, nástavba učebny a kabinetů, rekonstrukce vytápění a realizace vzduchotechniky. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele těchto prací ve dvou budovách Základní školy Hamry, při ulici Hamry a Obřanská.

Stavební práce by měly probíhat od června letošního roku. Hotovo by mělo být v srpnu 2022. “Předpokládané náklady činí 46,4 milionu korun bez DPH. Počítáme se spolufinancováním ze strukturálních fondů EU, Operačního programu Životní prostředí. Na stavební úpravy předpokládáme dotaci ve výši 7,1 milionu korun a na vzduchotechniku 3,3 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Bourací práce by měly proběhnout zejména v období školních prázdnin. Samotná stavba pak bude realizována za provozu školy. Manipulace s těžkými břemeny a jiné práce, které by svým hlukem a prašností narušovaly výuku, budou prováděny mimo hlavní provoz školy, tedy v době od 14 hodin do 8 hodin následujícího dne. Také rekonstrukce kotelny a otopné soustavy nesmí narušit možnost vytápění objektu v průběhu topné sezony,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Rekonstrukce je nezbytná pro zajištění řádného fungování budovy a rozšíření prostoru pro výuku žáků základní školy. V neposlední řadě dojde ke snížení energetické náročnosti a zlepšení vnitřního klimatu budovy základní školy,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky