Přeskočit na obsah

Základní škola Hamry projde rekonstrukcí. Brno hledá zhotovitele

05. května 2021
Rekonstrukce výplní školní budovy, přístavba výtahu, nástavba učebny a kabinetů, rekonstrukce vytápění a realizace vzduchotechniky. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele těchto prací ve dvou budovách Základní školy Hamry, při ulici Hamry a Obřanská.

Stavební práce by měly probíhat od června letošního roku. Hotovo by mělo být v srpnu 2022. “Předpokládané náklady činí 46,4 milionu korun bez DPH. Počítáme se spolufinancováním ze strukturálních fondů EU, Operačního programu Životní prostředí. Na stavební úpravy předpokládáme dotaci ve výši 7,1 milionu korun a na vzduchotechniku 3,3 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Bourací práce by měly proběhnout zejména v období školních prázdnin. Samotná stavba pak bude realizována za provozu školy. Manipulace s těžkými břemeny a jiné práce, které by svým hlukem a prašností narušovaly výuku, budou prováděny mimo hlavní provoz školy, tedy v době od 14 hodin do 8 hodin následujícího dne. Také rekonstrukce kotelny a otopné soustavy nesmí narušit možnost vytápění objektu v průběhu topné sezony,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Rekonstrukce je nezbytná pro zajištění řádného fungování budovy a rozšíření prostoru pro výuku žáků základní školy. V neposlední řadě dojde ke snížení energetické náročnosti a zlepšení vnitřního klimatu budovy základní školy,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.