Základní a mateřskou školu Horníkova čeká rekonstrukce

  • 04. dubna 2018
  • 1 minuta čtení
(fpo) – Na začátku letních prázdnin začnou dělníci rekonstruovat základní a mateřskou školu Horníkova. Stavaři provedou zateplení budovy, vymění okna a nainstalují do školy novou vzduchotechniku. Zároveň opraví a zateplí střechu, která je po podzimní vichřici ve špatném stavu.

Rada města Brna na včerejším zasedání schválila zadání výběrového řízení na zásadní rekonstrukci ZŠ a MŠ Horníkovy. Se zahájením prací se počítá nejdříve na začátku letních prázdnin a potrvají 17 měsíců od předání staveniště. „Práce jsou natolik rozsáhlé, že musí probíhat i v průběhu školního roku. Ve spolupráci s vedením školy je proto připraven harmonogram koordinace stavby a výuky právě s ohledem na provoz školy,“ uvedl náměstek brněnského primátora pro oblast investic Richard Mrázek. 

Předpokládaná hodnota zakázky je 160 až 175 milionů Kč bez DPH. Na část nákladů (36,5 milionů Kč) bude město Brno žádat dotace z Evropské unie.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít