Zákazy vstupů do lesů: platí pro oblast Červeného kopce i část Sadové

  • 27. února 2024
  • 1 minuta čtení
  • Tadeáš Mima

24. 1. (AKTUALIZACE 27. února 2024; 13:20) Na základě žádosti od společnosti Lesy města Brna bude prodloužen zákaz vstupu do lesa na Červeném kopci o dva měsíce, tedy do konce dubna 2024. Stále uzavřený zůstává les mezi Soběšicemi a Královým Polem. 

Aktuálně platí zákaz vstupu do lesa na Červeném kopci pod ulicí Netroufalky, kde se likviduje suchý, rizikový porost. Jde až o 350 nebezpečných stromů. Uzavřená oblast zahrnuje zhruba 24 hektarů lesa včetně zelené turistické pěší trasy, na jejímž začátku nechybí informační tabule o omezení, a řady vyjetých trailových tratí. Uzavírka se netýká přilehlé cyklostezky podél Svratky. Dělníci z Lesů města Brna budou na místě pracovat až do konce dubna 2024. Původní termín se prodloužil o dva měsíce, a to z důvodu nepříznivých klimatických podmínek.

Nepřístupnou se stala také část lesa v lokalitě Sadová mezi Královým Polem a Soběšicemi o výměře zhruba 31 hektarů, jež je v majetku Mendelovy univerzity v Brně. Těží se tam suché lesní porosty i ty napadané kůrovcem, a to až do 20. března.


Plánek nepřístupného lesa na Červeném kopci. Foto: Magistrát města Brna


Omezení vstupu do oblasti lesa v lokalitě Sadová. Foto: Mapy.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít