Přeskočit na obsah

Zahradu vily Stiassni zdobí kdouloň přátelství

23. května 2017 2 minuty čtení
(ik) – V zahradě památkově chráněné vily Stiassni na Hroznové ulici v Pisárkách se uskutečnila v sobotu slavnost.

Spolek Přátelé vily Stiassni na přání Marie Strakové přichystal spolu se správou vily (Národní památkový ústav) v zahradě překvapení pro potomky rodiny Stiassni.  Společně zasadili kdouloň, která druhově patří k historické výsadbě v zahradě z 30. let 20. století.

Paní Straková je pamětnice a dcera vrchního zahradníka vily.

Symbolického zasazení se zúčastnil i nejmladší člen rodu, čtyřletý Zeno Mollona Martin za doprovodu své maminky Darii Martin, pravnučky zadavatelů stavby vily Stiassni. Paní Martin již vilu navštívila v 90. letech minulého století.

"Zeno dostal od spolku konvičku a připojil se k společnému zalévání kdouloně, kterou jsme věnovali členům rodiny, kteří s námi již nemohou být, ale navždy zůstanou s vilou spojení," prohlásil Zdeněk Musil, předseda spolku Přátelé vily Stiassni.

Daria Martin po společném zasazení stromku uvedla: "Strom, který jsme zasadili, nese hodně významů. Symbolizuje minulost, k níž se vážou dramatické vzpomínky, a současně i start do nového života.“

V sobotním podvečeru se další potomci rodiny Stiassni, a to Yenny Martin a Wang Xiao Yen, společně vyfotili na nádvoří vily s potomky rodin Löw-Beerů a Thugendhatů, kteří přijeli do Brna na pozvání města v rámci projektu Meeting Brno.

Na snímku jsou uprostřed čtyřletý Zeno a Marie Straková, vpravo v tmavozelených šatech Daria Martin a vlevo Zdeněk Musil spolu s dalšími členy rodu Stiassni.


Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.