Zahradu vily Stiassni zdobí kdouloň přátelství

  • 23. května 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – V zahradě památkově chráněné vily Stiassni na Hroznové ulici v Pisárkách se uskutečnila v sobotu slavnost.

Spolek Přátelé vily Stiassni na přání Marie Strakové přichystal spolu se správou vily (Národní památkový ústav) v zahradě překvapení pro potomky rodiny Stiassni.  Společně zasadili kdouloň, která druhově patří k historické výsadbě v zahradě z 30. let 20. století.

Paní Straková je pamětnice a dcera vrchního zahradníka vily.

Symbolického zasazení se zúčastnil i nejmladší člen rodu, čtyřletý Zeno Mollona Martin za doprovodu své maminky Darii Martin, pravnučky zadavatelů stavby vily Stiassni. Paní Martin již vilu navštívila v 90. letech minulého století.

"Zeno dostal od spolku konvičku a připojil se k společnému zalévání kdouloně, kterou jsme věnovali členům rodiny, kteří s námi již nemohou být, ale navždy zůstanou s vilou spojení," prohlásil Zdeněk Musil, předseda spolku Přátelé vily Stiassni.

Daria Martin po společném zasazení stromku uvedla: "Strom, který jsme zasadili, nese hodně významů. Symbolizuje minulost, k níž se vážou dramatické vzpomínky, a současně i start do nového života.“

V sobotním podvečeru se další potomci rodiny Stiassni, a to Yenny Martin a Wang Xiao Yen, společně vyfotili na nádvoří vily s potomky rodin Löw-Beerů a Thugendhatů, kteří přijeli do Brna na pozvání města v rámci projektu Meeting Brno.

Na snímku jsou uprostřed čtyřletý Zeno a Marie Straková, vpravo v tmavozelených šatech Daria Martin a vlevo Zdeněk Musil spolu s dalšími členy rodu Stiassni.


Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít