Přeskočit na obsah

Zahradnické středisko na Ústředním hřbitově poskytne kvalitní zázemí

08. června 2022

Zahradnické středisko na Ústředním hřbitově v Brně poskytne kvalitnější zázemí pro zahradníky i jejich techniku. Vzniknout by mělo přímo v areálu pohřebiště. Radní dnes schválili zpracování investičního záměru na jeho vybudování.

Kapacita a prostory pro zahradníky na Ústředním hřbitově nedostačují aktuálním nárokům. Nové zázemí by mělo vzniknout na pozemcích p. č. 1820 a p. č. 1821, k. ú. Štýřice, které vlastní město a byly svěřeny do hospodaření Správě hřbitovů města Brna. 

„Zahradní středisko rozšíří prostor pro zahradníky a vznikne zde také adekvátní místo pro přípravu vazeb kytic a výsadeb rostlin v období celého roku. To dovolí rozšířit a zkvalitnit nabídku služeb péče o hroby, kterou si již nyní můžou občané objednat. Jedná se například o celoroční či sezonní zálivku a ošetřování hrobových míst, sváteční výzdobu včetně výroční nebo o odborné tvarování dřevin a mnoho dalšího. Projekt zároveň spadá do plánu Správy hřbitovů města Brna postupně zlepšit stav všech spravovaných pohřebišť,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.  

Financování stavby bude upřesněno po vyhotovení investičního záměru. Projektovou dokumentaci si již nechala zpracovat Správa hřbitovů města Brna. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.