Přeskočit na obsah

Zahradní slavnost zahájí fungování Centra porodní asistence FN Brno

29. září 2021 2 minuty čtení
(zob) – První říjnový den se otevírá Centrum porodní asistence ve Fakultní nemocnici Brno. Pracoviště na Obilním trhu i v Bohunicích se bude věnovat přirozeným, tedy fyziologickým porodům a také před- a poporodní péči o ženu a dítě. Slavnostní otevření proběhne v parku na Obilním trhu formou zahradní slavnosti s bohatým programem a rozmanitými stánky.

Zahradní slavnost bude hlavně příležitostí setkat se – jak s personálem porodnice, tak i s novým konceptem, který v porodnicích startuje. Stánky se v parku otevírají již v pátek 1. října ve 14.00 h a samotná akce začíná v 15.00 h. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé, vystoupí Divadelní uskupení Jaromír s představením Robin Hood, zazpívá Kristýna Daňhelová, která je i ambasadorkou Centra porodní asistence, a o nejnovější životní zkušenosti se podělí herec a čerstvý otec Michal Isteník.

Ve stáncích, které budou umístěné různě v parku, se dozvíte více o práci porodních asistentek, studiu tohoto oboru a také výzkumu The Next Generation o růstu a vývoji dítěte, který vede CELSPAC. Pro děti je připravena výtvarná dílna a všichni se můžou těšit na stánky s občerstvením a pitím.

Centrum porodní asistence FN Brno je nová koncepce péče, ve které se o zdravou těhotnou a rodící ženu stará pouze porodní asistentka dle jasně stanovených pravidel. Cílem je vytvořit prostor pro spolupráci plný důvěry a porozumění. V rámci centra jsou již v provozu ambulance porodních asistentek, které mohou navštěvovat zdravé ženy od 37. týdne těhotenství. Porodnice rozšířila nabídku předporodních kurzů a individuálních konzultací, včetně individuální konzultace porodního plánu.

Přelomovou službou je doprovod těhotné ženy k porodu vybranou porodní asistentkou, která s ní spolupracuje před porodem a také i v poporodní péči. Tato péče je prozatím nadstandardní a není hrazena ze zdravotního pojištění.

Zároveň vznikl nadační fond Proni, který se zaměřuje na zlepšování komunikace mezi Gynekologicko-porodnickou klinikou FN Brno a veřejností. Prostředky z fondu se budou investovat do vzdělávání porodních asistentek v odborných i měkkých dovednostech a zkvalitnění jejich pracovního prostředí. 

Veškeré informace najdete na www.porodnicebrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.