Přeskočit na obsah

Žádné sankce za pozdní uhrazení nájemného. Město se snaží podpořit svoje nájemníky-podnikatele zasažené covidem

31. března 2021

Už v polovině března vedení města deklarovalo, že počítá s kompenzacemi pro nájemníky nebytových prostorů, které v podnikání omezila vládní opatření. Protože s nastavením přesných parametrů čeká na kroky z úrovně státu, schválili zatím radní alespoň odklad splatnosti nájemného za první pololetí.

„Nájemníci se obraceli na jednotlivé odbory, se kterými mají uzavřené smlouvy. Tímto gestem chceme vyjádřit postoj za všechny. Ke kompenzacím vůči svým nájemníkům jsme připraveni, a jakmile bude jasně definovaná pomoc ze strany státu, přistoupíme k vytvoření komplexního materiálu s jejich pravidly,“ slíbila primátorka Markéta Vaňková.

„Jsme si vědomi nesmírně obtížné situace podnikatelů, kterých se dotkla opatření proti covidu. Město jim chce alespoň částečně pomoci a předejít krachům podniků a ukončení nájmů. O prominutí části nájemného bude město rozhodovat ve chvíli, kdy budou definitivně stanovena pravidla pomoci státu. Prozatím alespoň posuneme splatnost nájemného za první pololetí letošního roku, a to do 31. 7. 2021. Týká se to všech nájemců nebytových prostor, staveb či pozemků ve vlastnictví města Brna a zároveň nesvěřených městským částem, kterým byl zakázán nebo výrazně omezen provoz, tedy například zavřených prodejen nebo služeb, ale také gastropodniků, kterým bylo povoleno jen výdejové okénko,“ dodal náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.