Přeskočit na obsah

Začne obří výluka. Železničáři opraví trať z hlavního nádraží do Židenic

01. června 2017 2 minuty čtení
(ik) – Cestující ve vlakových spojích po Brně čeká komplikace. Od soboty 3. června začne Správa železniční dopravní cesty opravovat úsek od hlavního nádraží do Židenic včetně viaduktu nad Křenovou ulicí a 4. nástupiště hlavního nádraží. Celkem za 170 milionů korun.

Rozsah výluk na železnici a navazující náhradní dopravu přibližuje plánek vlevo nahoře. Je to největší omezení dopravy v Brně za poslední desetiletí.

Během tříměsíční opravy, konkrétně do 10. září, bude většina vlaků zastavovat v Židenicích, další pak ve stanici Brno dolní nádraží nedaleko autobusového terminálu Zvonařka a v Králově Poli.

Dopravní podnik města Brna posílil během této železniční výluky své spoje. Cestující budou přepravovat tramvaje nové linky P6 od královopolského nádraží na Nové Sady a autobusy mezi dolním nádražím na Rosické a hlavním nádražím. Posíleny budou tramvajové linky číslo 2 a 3 jedoucí v blízkosti židenického nádraží.

V těchto i v některých dalších tramvajích a autobusech budou platit vlakové jízdenky.

Podrobné informace k výlukám, včetně výlukového jízdního řádu, jsou na stránkách www.idsjmk.cz a případně na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Na hlavním nádraží již podává informace cestujícím výluková kancelář.

Mimo tohoto hlavního omezení v Brně jsou v okolí jihomoravské metropole na pořadu další železniční opravy. Do konce června bude výluka na části tratě Brno-Jihlava a v červenci a srpnu úsek Tišnov-Vlkov a průjezd v Kuřimi.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.