Začne obří výluka. Železničáři opraví trať z hlavního nádraží do Židenic

  • 01. června 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Cestující ve vlakových spojích po Brně čeká komplikace. Od soboty 3. června začne Správa železniční dopravní cesty opravovat úsek od hlavního nádraží do Židenic včetně viaduktu nad Křenovou ulicí a 4. nástupiště hlavního nádraží. Celkem za 170 milionů korun.

Rozsah výluk na železnici a navazující náhradní dopravu přibližuje plánek vlevo nahoře. Je to největší omezení dopravy v Brně za poslední desetiletí.

Během tříměsíční opravy, konkrétně do 10. září, bude většina vlaků zastavovat v Židenicích, další pak ve stanici Brno dolní nádraží nedaleko autobusového terminálu Zvonařka a v Králově Poli.

Dopravní podnik města Brna posílil během této železniční výluky své spoje. Cestující budou přepravovat tramvaje nové linky P6 od královopolského nádraží na Nové Sady a autobusy mezi dolním nádražím na Rosické a hlavním nádražím. Posíleny budou tramvajové linky číslo 2 a 3 jedoucí v blízkosti židenického nádraží.

V těchto i v některých dalších tramvajích a autobusech budou platit vlakové jízdenky.

Podrobné informace k výlukám, včetně výlukového jízdního řádu, jsou na stránkách www.idsjmk.cz a případně na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Na hlavním nádraží již podává informace cestujícím výluková kancelář.

Mimo tohoto hlavního omezení v Brně jsou v okolí jihomoravské metropole na pořadu další železniční opravy. Do konce června bude výluka na části tratě Brno-Jihlava a v červenci a srpnu úsek Tišnov-Vlkov a průjezd v Kuřimi.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít