Začne bourání budov na Červeném kopci, kde vznikne nový sociálně zdravotní komplex

  • 12. února 2020
  • 1 minuta čtení
(and) – Bourací práce v areálu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci začnou na přelomu letošní zimy a jara. Radní dnes schválili smlouvu se společností L.N.O., s. r. o., jejíž nabídka na veřejnou zakázku byla vybrána jako vítězná. Zbourání starých budov je nezbytným krokem k vybudování nového sociálně zdravotního komplexu.

Za předpokládanou cenu 3,2 miliony korun bez DPH zajistí firma demolici tří bývalých nemocničních pavilonů, ozonizační stanice a márnice. Radní také odsouhlasili výběr dodavatele a návrh smlouvy o zpracování projektové dokumentace a výkonu autorského dozoru pro sociálně zdravotní komplex Červený kopec. V něm vzniknou pobytová zařízení sociální péče, která svým vybavením umožní poskytovat zdravotní služby na úrovni léčebny dlouhodobě nemocných.

Cílem je zajistit ubytovaným klientům podmínky maximálně podobné domácímu prostředí. Součástí bude poskytování plnohodnotné zdravotní péče například ošetřovatelské, rehabilitační nebo paliativní. Zařízení bude sloužit například lidem po cévních mozkových příhodách, trpícím Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou nebo onkologickým pacientům. Chronicky nemocným klientům poskytne čtyřiadvacetihodinovou zdravotní péči a 200 lůžek.

Zpracování projektové dokumentace a výkon autorského dozoru má na starosti firma RANGHERKA 5 s. r. o., která bude pracovat v součinnosti s odborem sociální péče a odborem zdraví. Město zaplatí bezmála 30 milionů korun bez DPH.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít