Přeskočit na obsah

Začínají výkupy pozemků potřebné pro stavbu protipovodňových opatření v Horních Heršpicích

09. června 2021

Město začíná s výkupy pozemků v Horních Heršpicích, které jsou potřebné pro stavbu protipovodňových opatření. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelům, aby schválili nabytí části pozemku p. č. 875/8 o výměře 1.406 m?, a to od společnosti Gahr Services.

„Stavba protipovodňových opatření je naprosto nezbytná pro další rozvoj města. Jedna z prioritních etap se nachází v Horních Heršpicích, konkrétně od lávky u sportovního areálu Komárov nad ulicí Sokolova po soutok s Leskavou. Pro realizaci projektu je potřeba vykoupit celý pás pozemků začínající u řeky Svratky a končící cca 4 m za patou navržené hráze. Tyto plochy se následně stanou součástí městské zeleně. Na dnešním zasedání jsme se zabývali nákupem části pozemku od soukromého subjektu, a to za 2,742 milionu Kč,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

U dalších potřebných pozemků probíhají jednání o jejich možném odkupu. Celkově je v letošním roce na výkupy pozemků v Brně vyčleněno 45 milionů Kč.

Více informací o etapě XXX (úsek Sokolova–Vomáčkova) najdete na webu Voda v Brně: https://voda.brno.cz/clanek/usek-sokolova-vomackova.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.