Přeskočit na obsah

Začínají Dny bez úrazů. Zaměří se na dopravu, sport a rizika kyberprostoru

23. května 2018 2 minuty čtení
(ik) – Již 19. ročník Brněnských dnů bez úrazů je na programu od 27. května do 16. června. Připraveno je 20 akcí určených od nejmenších dětí po seniory. Pozornost bude věnována zejména problematice úrazů v dopravě, při sportu, ale i stále více aktuálnímu tématu – rizicích kyberprostoru.

Jedná se o součást projektu Brno – Zdravé město.

V sobotu 9. června se například na dopravním hřišti na Riviéře uskuteční pod vedením strážníků Městské policie Brno akce Autotrenažéry nejen pro ženy za volantem. Je součástí nového projektu pro všechny zájemce, jež si na auto- a mototrenažérech chtějí otestovat své řidičské schopnosti, reakce a znalosti pravidel silničního provozu, zvláště pokud již dlouho neseděli za volantem.

Účastníci si rovněž vyzkoušejí poskytování první pomoci s využitím AED defibrilátoru a dozvědí se, na co se zaměřit při výběru dětské autosedačky. „Jsem rád, že dojde k představení první pomoci s využitím AED defibrilátoru, které už dokázaly zachránit nejeden lidský život. Počet těchto defibrilátoru ve městě postupně stále zvyšujeme. V letošním roce jsme pořídili 26 nových defibrilátorů,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Jedním z aktuálních témat je nadužívání internetu a sociálních sítí dětmi, a s tím spojená rizika.
Na semináři Krajského ředitelství Policie ČR JMK se rodiče ve čtvrtek 31. května v Knihovně
J. Mahena seznámí s tím, jak mít snadno přehled o tom, jaké sítě a webové stránky jejich děti nejčastěji navštěvují a co lze udělat pro to, aby se nestaly obětí kybernetické trestné činnosti.

Součástí letošního ročníku kampaně je nově i speciální oční vyšetření určené zejména řidičům v rámci akce Bezpečně za volantem – testování zraku. Akce, kterou organizuje Mezinárodní sdružení optiků a optometristů pod záštitou BESIPU, se bude konat v úterý 12. června v Knihovně J. Mahena na Kobližné ulici. Oční vyšetření odhalí nejen to, jak je na tom náš zrak s viděním do dálky, na blízko a periferně, ale vyhodnotí i reakce při jízdě za šera, mlhy, deště a oslnění protijedoucím vozidlem.

Důraz bude kladen i na praktický nácvik poskytování první pomoci, sebeobranu, děti si budou moci v neděli 10. června na Černovickém dětském dni s Modrým hrochem na maskovaných figurantech vyzkoušet, jak se ošetřují reálně vypadající zranění. Ve stejný den se uskuteční rovněž akce na Brněnské přehradě, která bude zaměřena na prevenci tonutí a ukázky práce vodních záchranářů.

Program v elektronické podobě je k dispozici zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.