Přeskočit na obsah

Začíná výběr správce stavby multifunkční haly

21. prosince 2021

Správce stavby multifunkční haly u brněnského výstaviště bude vybrán souběžně se zhotovitelem. Město Brno a společnosti ARENA BRNO, a. s., Brněnské komunikace, a. s., a Teplárny Brno, a. s., zahájí zadávací řízení na správce stavby, který bude odborně způsobilým zástupcem investora při přípravě a realizaci stavby. Brněnští radní dnes zahájení zadávacího řízení odsouhlasili.

„Město Brno a společnosti ARENA BRNO, a. s., Brněnské komunikace, a. s., a Teplárny Brno, a. s., jako společný zadavatel nyní zahajují zadávací řízení na správce stavby k projektu multifunkční haly. Jeho role je důležitá jak v přípravné fázi, tak při pozdější stavbě až po uvedení do provozu. Nejprve nám správce může pomoci například odborným poradenstvím při kontrole technické části nabídek účastníků při výběru zhotovitele nebo zajištění předání staveniště. Při stavbě pak zajišťuje získání potřebných povolení, komunikaci mezi zhotovitelem prací a městem nebo dozoruje celou stavbu včetně dodržování povinností nebo třeba bezpečnosti práce. Správce je tak důležitou spojnicí mezi městem a zhotovitelem,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková. 

Vybraný správce stavby bude své služby městu poskytovat po celou dobu realizace stavby. „Zatím je předčasné vyčíslit, na kolik tato zakázka vyjde, nicméně odhad je okolo 90 milionů korun,“ upřesnil radní města Brna a předseda představenstva společnosti Arena Brno, a. s., Petr Kratochvíl.

K přípravě i provedení zadávacího řízení výše uvedené společnosti zmocnily město Brno.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.