Přeskočit na obsah

Začíná výběr správce stavby multifunkční haly

21. prosince 2021
Správce stavby multifunkční haly u brněnského výstaviště bude vybrán souběžně se zhotovitelem. Město Brno a společnosti ARENA BRNO, a. s., Brněnské komunikace, a. s., a Teplárny Brno, a. s., zahájí zadávací řízení na správce stavby, který bude odborně způsobilým zástupcem investora při přípravě a realizaci stavby. Brněnští radní dnes zahájení zadávacího řízení odsouhlasili.

„Město Brno a společnosti ARENA BRNO, a. s., Brněnské komunikace, a. s., a Teplárny Brno, a. s., jako společný zadavatel nyní zahajují zadávací řízení na správce stavby k projektu multifunkční haly. Jeho role je důležitá jak v přípravné fázi, tak při pozdější stavbě až po uvedení do provozu. Nejprve nám správce může pomoci například odborným poradenstvím při kontrole technické části nabídek účastníků při výběru zhotovitele nebo zajištění předání staveniště. Při stavbě pak zajišťuje získání potřebných povolení, komunikaci mezi zhotovitelem prací a městem nebo dozoruje celou stavbu včetně dodržování povinností nebo třeba bezpečnosti práce. Správce je tak důležitou spojnicí mezi městem a zhotovitelem,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková. 

Vybraný správce stavby bude své služby městu poskytovat po celou dobu realizace stavby. „Zatím je předčasné vyčíslit, na kolik tato zakázka vyjde, nicméně odhad je okolo 90 milionů korun,“ upřesnil radní města Brna a předseda představenstva společnosti Arena Brno, a. s., Petr Kratochvíl.

K přípravě i provedení zadávacího řízení výše uvedené společnosti zmocnily město Brno.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.