Přeskočit na obsah

Začíná šampionát v malé kopané. Češi si myslí na zlato.

09. června 2017 2 minuty čtení
(ik) – Mistrovství Evropy v malém fotbale začne dnes večer v aréně za Lužánkami. Po slavnostním český tým v 21.30 zastoupí proti Maďarsku. Má vysoké ambice, chce získat zlato.

Z dosavadních sedmi evropských šampionátů šestkrát vyhrálo Rumunsko a jednou Kazachstán. Česká reprezentace však v minulosti čtyřikrát vybojovala bronz a jednou stříbro.

„Letos jsem vyhrál, co se dalo. Doufám, že se nám to povede i tady. Je načase vyhrát,“ vyhlašuje brněnský gólman národního týmu Marek Gruber.

„Ke špičce patří spolu s Rumunskem a Kazachstánem ještě Chorvatsko, Německo nebo Rusko,“ podotýká prezident české i světové federace tohoto sportu Filip Juda.

Zápasy se budou hrát v místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami, Mobilní tribuny pojmou 3 500 diváků. Vstup je zdarma. Minulou sobotu se tam uskutečnil Souboj legend v malé kopané, který vyhrála Sigma Olomouc a kterého se ze zahraničních týmů zúčastnily i FC Barcelona a Slovan Bratislava.

Na mistrovství se utká 24 týmů, v úvodu rozdělených šesti skupin. Finále je na pořadu v sobotu 17. června od 20 hodin. Hrací doba je 2 x 20 minut s pěti hráči v poli.

V českém týmu budou hrát z Brna spolu Gruberem také univerzálové Patrik Levčík a Bohumír Doubravský a útočník Tomáš Mica. Jedním z náhradníků je také další Brňan Čeněk Cenek.

Data k mistrovství Evropy
Pátek 9. 6., 18.30.: zahajovací ceremoniál, 21.30: ČR - Maďarsko
Neděle 11. 6., 21.45: ČR - Lotyšsko
Úterý 13. 6., 20.15: ČR - Izrael
Středa 14. 6., od 14.00: osmifinále
Čtvrtek 15. 6., od 17.30: čtvrtfinále
Pátek 16. 6., od 19.30: semifinále
Sobota 17. 6., 18.00: o 3. místo, 20.00: finále


Další informace o turnaji jsou zde.


Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.