Přeskočit na obsah

Začíná prodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2020

15. listopadu 2019

V pátek 15. listopadu v pravé poledne bude zahájen předprodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2020. Ta se v Brně pojede již tradičně na začátku srpna, tentokrát od 7. do 9. srpna.

Grand Prix České republiky v roce 2020 oslaví 70 let od své premiéry a zároveň půjde o 55. ročník pod hlavičkou mistrovství světa. Spolek pro GP ČR Brno, který velkou cenu od roku 2016 pořádá, tak bude v roce 2020 motoristický svátek organizovat po páté, zároveň dle současné smlouvy s promotérem také naposledy. 

Aktuální předprodej je zahájen o více než čtrnáct dní dříve než v loňském roce. Zakoupit bude možné vstupenky na přírodní tribuny, stejně jako populární „motorkářské“ vstupenky Camp A umožňující stanovat během Grand Prix přímo na Masarykově okruhu. Dostupné jsou také vstupenky na sedadlové tribuny T2, T3 a T5, které stojí přímo v prostoru cílové rovinky a také sedadlové tribuny T1 a T4 v prostoru Stadionu.

Díky jednáním s vládou a městem máme oproti loňskému roku s dostatečným předstihem jasno ve financování zalistovacího poplatku a definitivně potvrzeno od promotéra akce její konání v srpnu 2020. Teď se můžeme zaměřit na debatu o případné smlouvě na dalších pět let. Nechci mluvit o navýšení poplatku, o kterém se již delší dobu polemizuje ve veřejném prostoru. Mohu naopak potvrdit, že oficiálně ze strany společnosti DORNA SPORTS žádná konkrétní částka nepadla. Budeme tedy jednat dál a zejména se těšit na srpen 2020 na Grand Prix ČR,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Ministerstvo pro místní rozvoj letos Spolku pro GP ČR přislíbilo 55 milionů, ačkoliv dle našeho názoru by ta částka měla být výrazně vyšší. Většinu benefitů totiž čerpá stát, který je příjemcem daní a během závodního víkendu vydělá více než 100 milionů korun. I proto si myslím, že si tento světový podnik, který dělá dobré jméno celé České republice, zaslouží mnohem větší podporu ze strany vlády. Že to jde, je vidět třeba v Maďarsku, které má na jaře příštího roku podepsat s Dornou smlouvu na pět ročníků. Nejenže pořádání závodů jejich vláda zamýšlí zaplatit, ale chce také přispět na stavbu nového okruhu,“ konstatovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vstupenky je možné pořídit v informačním centru TIC na Panenské 1 a online na stránkách gp.ticbrno.cz

Nejoblíbenější GOLD, sedadlové tribuny a SENIOR

Ceny vstupenek mírně narůstají i vzhledem k zvyšujícím se nákladům akce, nemění se však jejich rozdělení. Kromě nejoblíbenějších vstupenek SILVER (1790 Kč) a GOLD (2290 Kč) na přírodní tribuny budou v prodeji také tradičně očekávané vstupenky na tribuny sedadlové. K dispozici budou tribuny T2, T3 a T5, které stojí přímo v prostoru cílové rovinky, stejně jako sedadlové tribuny T1 a T4 v atraktivní sekci Stadion. Všechny vstupenky na sedadlové tribuny fungují na principu místenky. Konkrétní místo k sezení má tedy držitel jisté a nemusí se bát, že mu jej někdo zasedne. Držitelé vstupenek na sedadlové tribuny se samozřejmě mohou pohybovat po areálu a navštívit kteroukoliv přírodní tribunu.

K dispozici bude znovu i vstupenka SENIOR, která divákům narozeným do roku 1953 včetně umožňuje přístup na všechny přírodní tribuny za zlomek plné ceny. Vstupenka bude k dispozici za 600 Kč. 

Camp A nebo T2 Premium

Organizátoři i pro příští rok počítají s tím, že na tribuně A znovu vyroste motorkářský kemp. Ten si získal obrovskou popularitu a bývá brzy vyprodaný. Vzhledem k velké oblíbenosti Campu A a jeho velmi omezené kapacitě se nevyplatí s nákupem „kempenky“ váhat.

V prodeji je nyní i vstupenka T2 Premium, která měla premiéru již při loňské Velké ceně. Nabízí občerstvení a zázemí stanu v prostoru cílové rovinky, možnost pohybu po všech přírodních tribunách i šanci navštívit Paddock.

Všechny druhy vstupenek lze nyní zakoupit za vánoční ceny až s 35% zvýhodněním.

Grand Prix České republiky patří k největším společenským a sportovním akcím konaným na území České republiky, která opakovaně každý rok přiláká desetitisíce místních i zahraničních návštěvníku. V roce 2019 mělo privilegium přivítat na svém území světové jezdce a stáje seriálu MotoGP jen 15 zemí na celém světě. 

Více informací na czechgp.com a gp.ticbrno.cz.

Kontakty:

Mgr. Kateřina Gardoňová Monika Brindzáková
Magistrát města Brna Krajský úřad Jihomoravského kraje
Tiskové středisko Tiskové oddělení
tel.: +420 542 172 466 tel.: +420 541 651 608
mob.: +420 602 595 170 mob.: +420 604 309 711
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz e-mail: brindzakova.monika@jmk.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.