Přeskočit na obsah

Začíná nové koncesní řízení na provozovatele multifunkční haly u brněnského výstaviště

09. května 2022

Nové koncesní řízení na provozovatele multifunkční haly u brněnského výstaviště bude jednodušší a kratší. Rada města Brna ho dnes schválila jako jednokolové, zájemci budou mít na podání nabídky 45 dní od jeho zahájení. Dokumentaci ještě musí schválit spoluzadavatel, městská společnost ARENA BRNO, a. s.

„Vybranému zájemci bude zadána koncese na plánované období 15 let s možností prodloužení o dalších maximálně 5 roků. Koncesionář bude zadavateli platit fixní pachtovné, které je stanoveno od 5. roku provozu v minimální výši 40 milionů korun bez DPH, a dále částku procentuálně odvozenou od dosažených tržeb a výnosů spojených s provozováním haly. Ta musí tvořit minimálně 40 % z takzvaných upravených výnosů z částky nad 150 milionů korun. Právě výše těchto úhrad nad minimální požadovaný rámec tvoří hodnoticí kritéria veřejné zakázky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zatímco předešlé řízení mělo kvalifikační, jednací a nabídkovou fázi, to dnes schválené je navrženo jako jednokolové, kdy dodavatelům zahájením koncesního řízení začne běžet lhůta k podání nabídek, které budou následně posouzeny a hodnoceny. Účastníci budou v rámci nabídek prokazovat splnění podmínek účasti a nabízet parametry, za nichž budou halu provozovat. Je počítáno se lhůtou pro podání nabídek v délce 45 dnů.

„Uchazeči musí v rámci koncesního řízení prokázat technickou kvalifikaci. První možností je provozování multifunkční haly s minimálně 6 000 místy, v níž se kdykoliv v posledních 5 letech uskutečnilo za 24 měsíců alespoň 15 sportovních a 15 kulturních nebo vzdělávacích akcí. Alternativně je nově umožněno prokázat se zkušeností s pořádáním alespoň 30 sportovních, kulturních, vzdělávacích či byznys akcí v různých prostorách,“ doplnil informace předseda představenstva městské společnosti ARENA BRNO, a. s., Petr Kratochvíl.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.