Přeskočit na obsah

Začíná klání o Výlohu roku

16. září 2020

Unikátní přehlídka designu přímo v ulicích centra města. Propojení lokálního byznysu a špičkových designérů. Soutěž Výloha roku je tu letos v plné síle.

Deset odvážných lokálních obchodníků spojí síly s deseti designéry v klání o Výlohu roku. Nikdy předtím nespolupracovali, mají limitovaný rozpočet a společnou uzávěrku pro instalace ve výloze. Vše odstartuje veřejnou vycházkou 18. 9., kde si designéři obhájí instalace. Veřejnost poté bude moci měsíc hlasovat o tom, která z instalací jí nejvíce učarovala. Své vítěze vybere i odborná porota a všechno vyvrcholí 16. 10. v Moravské galerii, kde budou vyhlášeni vítězové.

Více o projektu: http://www.vyloharoku.cz/

18. 9. OPENING VYCHÁZKA 18.00 Sraz před Klenoty KARAT, Masarykova 398/2.
Vstup zdarma.
01 | Klenoty KARAT
02 | Budoár
03 | MR FOX
04 | Chytrá lékárna
05 | Pralinky Koruna
06 | Knihkupectví Cesta
07 | Kopi Luwak
08 | AEL
09 | Hůlkárna
10 | Nadace Veronica


18. 9. – 15. 10. ONLINE HLASOVÁNÍ

16. 10. CLOSING PARTY S VYHLÁŠENÍM
Prezentace všech soutěžících designérů v Moravské galerii v rámci Bienále grafického designu a projektu Rajlich 100. Vyhlášení ceny odborné poroty a ceny veřejnosti.
Akci pořádá spolek Výloha roku z.s. a designérka Veronika Rút Fullerová.
Akce se koná za podpory Kreativního Brna (Magistrátu města Brna), ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně. Děkujeme za podporu městské části Brno-střed, Unii grafického designu a organizaci CZECHDESIGN.


„Akce pomáhá propojit místní podnikatele se zástupci kreativních odvětví a oživit tak díky jejich spolupráci retail v centru města. Již druhý ročník soutěže si po loňském úspěchu klade za cíl zatraktivnit město i podpořit podnikání,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Výloha roku navazuje na první verzi projektu, jež úspěšně proběhla v roce 2019 pod názvem BDD RETAIL DISPLAY. Akce se koná pod záštitou primátorky města Brna Markéty Vaňkové.

Cíle projektu:
Letošní projekt má za cíl pomoct oživit centrum města, především kvůli koronavirové krizi, která výrazně postihla městský maloobchod. Cílem projektu je tedy podnikatele podpořit a pomoci jim v rámci propagace projektu online ke zviditelnění a návratu nakupujících. Projekt má také edukativní funkci – chce veřejnosti ukázat, jak důležitá je spolupráce podnikatelů s kreativní sférou a jak důležitou roli má design v každodenním životě ve městě. V neposlední řadě půjde o podporu místních kreativců, z nichž řada přišla o velkou část výdělku kvůli rušení kulturních akcí, s nimiž souvisí design a propagace. Zásadním cílem projektu je oživení atraktivity centra města pro menší a lokální podniky, které můžou městu propůjčit unikátní atmosféru. Projekt si také klade za cíl dostat retail design do povědomí široké veřejnosti takovou měrou, aby se zajímala o úroveň svého okolí, měla vysoké nároky na jeho úpravu a podporovala lokální obchodníky, kteří přispívají k jeho zvelebení.  Součástí projektu je zapojení široké veřejnosti pomocí online hlasování. Rozvíření diskuze a reakce na různá kreativní řešení ve veřejném prostoru (a přitom v bezpečí uvnitř výloh) je ideální rozšíření projektu vizuální strategie, která je částečně ukotvena v Manuálu dobré praxe reklamy a označování provozoven na MČ Brno-střed.

Cíle a cílové skupiny:
•   Podpora místních obchodníků
•   Podpora kreativců z JMK a hostujících kreativců z jiných krajů ČR.
•   Navazování spolupráce mezi kreativci a maloobchody.
•   Edukace široké veřejnosti ohledně kultivace veřejného prostoru a hodnoty lokálního podnikání.
•   Navázání na předchozí projekt regulace vizuálního smogu kreativní cestou.
•   Navázání na předchozí úspěšný ročník soutěže o výlohu roku.
•   Vybudování Retail design festivalu jako každoroční přehlídky designu v ulicích města Brna.


Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.