Přeskočit na obsah

Žáci jsou na prázdninách, ale ve školách se nezahálí

16. června 2021
Dvě velké opravy proběhnou během letních měsíců na brněnských školách. ZUŠ na Veveří se zbaví vlhkých učeben keramiky a střední škola na Cejlu bude mít nově zastřešené atrium. Radní dnes vybrali zhotovitele těchto úprav.

„Suterén umělecké školy na Veveří se dočká kompletní sanace. Odvlhčeny budou stěny, podlaha i sklepní světlíky, takzvané anglické dvorky. Žáci a učitelé se můžou těšit na opravené učebny keramiky i hudby. V části prostor se nachází sklady, které budou také součástí oprav. Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála společnost ISS Stavtrade, ta splnila všechny požadavky zakázky a zároveň nabídla nejnižší cenu 1 686 214,17 korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Další práce se týkají budovy střední školy na Cejlu 61, kterou spravuje Odbor správy majetku MMB. Ta oplývá v centrální části atriem se schodištěm. Tento okrasný prvek však potřebuje generální opravu, protože je skleněné zastřešení ještě původní a v nevyhovujícím stavu. Tmel, který zabraňuje protékání do interiérů, během času podlehl povětrnostním vlivům. Díky renovaci bude vyřešena také termoregulace schodiště. Nad atriem vznikne nová ocelová konstrukce, do které bude vsazeno kvalitní trojsklo splňující tepelné normy. Tuto veřejnou zakázku vyhrála společnost UCHYTIL, s. r. o., která kromě splnění veškerých požadavků nabídla nejnižší cenu 5 916 000 korun bez DPH.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Nejméně rozvodů, stabilní nezaměstnanost, více slunečných dnů. Jaká čísla definují Brno 2022?

Tisíc lidí si loni nově zapsalo do kolonky „trvalé bydliště“ město Brno a počet obyvatel tak vzrostl na 381 tisíc. Dětí se zato narodilo (stejně jako jinde v České republice) ve srovnání s rokem 2021 méně. Nejméně v novodobé historii bylo rozvodů – 659. Nejen demografická, ale i další zajímavá data o městě (třeba kolik bylo požárů, kolik stál průměrně byt nebo kolik spadlo srážek) shrnuje zpráva Brno v číslech.

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.