Přeskočit na obsah

Žáci jsou na prázdninách, ale ve školách se nezahálí

16. června 2021

Dvě velké opravy proběhnou během letních měsíců na brněnských školách. ZUŠ na Veveří se zbaví vlhkých učeben keramiky a střední škola na Cejlu bude mít nově zastřešené atrium. Radní dnes vybrali zhotovitele těchto úprav.

„Suterén umělecké školy na Veveří se dočká kompletní sanace. Odvlhčeny budou stěny, podlaha i sklepní světlíky, takzvané anglické dvorky. Žáci a učitelé se můžou těšit na opravené učebny keramiky i hudby. V části prostor se nachází sklady, které budou také součástí oprav. Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála společnost ISS Stavtrade, ta splnila všechny požadavky zakázky a zároveň nabídla nejnižší cenu 1 686 214,17 korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Další práce se týkají budovy střední školy na Cejlu 61, kterou spravuje Odbor správy majetku MMB. Ta oplývá v centrální části atriem se schodištěm. Tento okrasný prvek však potřebuje generální opravu, protože je skleněné zastřešení ještě původní a v nevyhovujícím stavu. Tmel, který zabraňuje protékání do interiérů, během času podlehl povětrnostním vlivům. Díky renovaci bude vyřešena také termoregulace schodiště. Nad atriem vznikne nová ocelová konstrukce, do které bude vsazeno kvalitní trojsklo splňující tepelné normy. Tuto veřejnou zakázku vyhrála společnost UCHYTIL, s. r. o., která kromě splnění veškerých požadavků nabídla nejnižší cenu 5 916 000 korun bez DPH.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.