Přeskočit na obsah

Záchytné parkoviště P+R vznikne i na Bítešské

30. září 2020

Rada města Brna dnes rozšířila seznam míst, kde má být vybudováno parkoviště typu P+R. Novou lokalitou je ulice Bítešská.

„K dříve vybraným místům jsme přiřadili další, které je vhodné pro výstavbu parkovacího domu P+R. Ten by mohl vzniknout při ulici Bítešská. V současné době probíhá majetkoprávní vypořádání s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a zároveň začínáme s přípravou projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení,“ uvedl Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy.

Navržený čtyřpodlažní objekt zabírá téměř celou plochu stávajícího parkoviště Bítešská a je koncipován pro 663 aut. Současné parkoviště má kapacitu 190 míst. „Vzhledem k tomu, že se v této oblasti nachází fakultní nemocnice, nákupní centrum a univerzitní kampus, očekáváme velký zájem řidičů. Dalším plusem je výborné napojení na městskou hromadnou dopravu, která zde bude brzy posílena o tramvajové spojení,“ přiblížil Petr Kratochvíl.

Z východu území bude parkovací dům vymezovat ulice Akademická, ze které je možné dopravní napojení. Jižní a západní okraj prostoru je při ulici Bítešská. Severní hranicí je pak ulice Kamenice. Náklady se předběžně odhadují na 190 milionů korun.

Z dalších P+R je nejblíže otevření parkoviště u Zetoru. Přesný termín oznámí město do konce tohoto týdne. „U připravovaného parkoviště na Šumavské byla dokončena projektová dokumentace pro územní rozhodnutí a začínáme s jejím dalším stupněm, tedy pro stavební povolení,“ dodal Petr Kratochvíl.

Další zamýšlené lokality jsou: ulice Sportovní, ulice Purkyňova, nádraží Královo Pole, Jemelkova, Akademická, Okružní a Ostravská. Zde se prověřují možnosti realizace.

Systém P+R parkovišť by mohl výrazně navýšit parkovací kapacitu ve městě. Základním principem je vytvoření parkovacích stání v lokalitách, odkud mohou lidé dál pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou. Společně s rezidentním parkováním se jedná o další z kroků, jak vyřešit přetíženost dopravní sítě v Brně.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.