Přeskočit na obsah

Záchranná služba JMK dostane od města 4 miliony Kč na nákup nové sanitky

24. ledna 2019 1 minuta čtení
(fpo) - Jihomoravská záchranná služba si v letošním roce pořídí novou sanitku, a to za peníze od města Brna. Radní ve středu 23. ledna doporučili ke schválení zastupitelstvu uzavření smlouvy na poskytnutí dotace Zdravotnické záchranné službě JMK ve výši 4 milionů Kč.

Na podzim loňského roku uzavřelo město Brno s Jihomoravským krajem, Zdravotnickou záchrannou službou JMK a Úrazovou nemocnicí v Brně Memorandum o spolupráci. „Společně jsme se dohodli, že naším cílem je udržet dostupnost a vysoký standard zdravotnické péče v celém kraji. Jedním z kroků je nákup nové plně vybavené sanitky jihomoravským záchranářům,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Sanitní vozidlo bude pořízeno na základě výsledků veřejné soutěže, která bude vyhlášena ZZS JMK v březnu 2019. Dodáno pak bude do konce listopadu 2019.

Sanitky jsou nezbytným prostředkem pro poskytování přednemocniční neodkladné péče. Auta jsou provozována v extrémním a nepřetržitém provozu, což má za následek jejich velké opotřebení. I proto je důležité, aby se vozidla záchranky udržovala v dobré kvalitě. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.